BMW pojede příští sezonu DTM s novou M4

Nejdramatičtější závodní série za našimi západními hranicemi se v příštím roce dočká zbrusu nového závodního speciálu pod značkou mnichovské automobilky.

Co je DTM asi víte, tak jen pro připomenutí, jde o německý šampionát cestovních vozů a evidentně o nejpopulárnější série závodních cestovních vozů na světě. A také nejzábavnější. Pokud jste zatím neměli tu čest, zkuste se na jeden, dva závody podívat, opravdu jeto masakr, už jen pro to, že se jeden ze závodníků jmenuje Extrém?! Tedy, ehm, pokus o vtip, vynikající jezdec Audi se jmenuje Ekström, ale když si to řeknete nahlas…Takže šampionát cestovních aut, tedy speciálů vycházejících z vozů, které si můžete sami koupit. Mercedes C, Audi A4. anebo BMW M4.

My jsme sledovali postupné odhalování nového BMW M4 v Pebble Brach, zároveň se ale o stejném autě mluvilo i na místě vzdáleném od kalifornské přehlídky elegance na devět tisíc kilometrů, v Zeleném pekle. Koncept je totiž také první ochutnávkou vozu BMW M4 DTM, který BMW Motorsport v příštím roce nasadí do seriálu závodů.„Všichni se na BMW M4 DTM velmi těšíme,“ řekl ředitel BMW Motorsport Jens Marquardt. „BMW Concept M4 Coupé vypadá fantasticky. A jelikož to bude náš závodní vůz pro příští sezonu, již nyní mohu našim fanouškům zaručit mnoho úspěchů. BMW M3 DTM vybojovalo ve své první sezoně 2012 titul. A my bychom rádi s jeho nástupcem na tento velký úspěch navázali. Než ale představíme náš nový závodní vůz, ještě to nějakou dobu potrvá.“

DOPORUČUJEME: BMW M4 naživo a v nových barvách

Má v DTM nové M4 naději na úspěch? To je jako ptát se, zda Usain Bolt zaběhne příště nějaký rekord. Speciálu BMW M3 náleží 48 vítězství v DTM. Harald Grohs vybojoval v roce 1987 první vítězství na Hockenheimu a zatím poslední vítězství náleží Bruno Spenglerovi, který jej získal letos na Spielbergu. BMW M3 samozřejmě získalo mnoho vítězství i v jiných závodních sériích po celém světě, což z něj dělá jeden z nejúspěšnějších závodních cestovní vozů. Jak si poveden nové BMW M4, jak naváže na proslulou historii M3, uvidíme už příští rok.

Autoweb.cz

19.8.2013 3:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist