Auto můžete pojistit rychle a výhodně

Pokud plánujete změnu povinného ručení, nebo se teprve chystáte k jeho sjednání, lze to rychle, jednoduše, ale také výhodně. Vše přitom už dnes uděláte online a to v klidu svého domova. Nabídek je spousta, ale nezapomeňte, že do výsledné ceny a kvality se promítají limity pojistného plnění, konkrétní rizika a místo bydliště.

K čemu povinné ručení

Povinné ručení je pojištění, bez kterého se řidič neobejde. Díky němu totiž v případě, že zaviní nehodu, snáze zaplatí její následky, tedy újmu na majetku a zdraví osob. Toto povinné pojištění aute je alespoň minimální jistota.

A tím se dostáváme k ceně povinného ručení. Zpravidla platí, že to nejlevnější není zdaleka nejvýhodnější a to například kvůli výši limitů pojistného plnění. Minimální limity jsou 35/35 milionů korun, to znamená 35 za škodu na majetku a 35 za škodu na zdraví. V případě mnohých nehod tento limit ale nemusí stačit, obzvlášť pokud jde o trvalé zdravotní následky nebo velkou újmu na majetku, včetně kontaminace půdy a vody. Proto se doporučuje sjednávat vyšší limity.

S čím u povinného ručení počítat

Každý zájemce o pojištění by si měl dobře rozmyslet, proti jakým rizikům chce pojistku sjednat. Například, pokud bydlíte ve městě, jistě oceníte riziko vandalismu, pokud na venkově v horských oblastech, pak popřemýšlejte nad rizikem sesuvu půdy nebo laviny. Vždy záleží na tom, kde bydlíte a k jakému účelu svůj vůz používáte.

S cenou pojištění souvisí i vaše bydliště. Řidiči z velkých měst si za povinné ručení připlatí, jelikož je zde větší míra nehodovosti. V menších městech a obcích je tomu naopak. Vedle toho rozhoduje i věk, čím zkušenější řidič, tím levnější pojištění sjednáte.

Srovnávejte si povinné ručení

Pojišťovny nabízí různé podoby základního povinného ručení a dalšího připojištění, jako je rozšířená asistence, riziko střetu se zvěří nebo pojištění zavazadel. Proto se podívejte na více nabídek a prostudujte pojistné podmínky, nesoustřeďujte se pouze na cenu. S tím vším vám pomohou různé webové srovnávače pojištění, díky nimž získáte dokonalý přehled o všech nabídkách přímo na míru pro vás. 

7.2.2022 12:01| autor: Komerční prezentace | zdroj: Ušetřeno.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist