Zácpa mezi Moskvou a Petrohradem je dlouhá 200 kilometrů

Není kalamita jako kalamita, a pokud platí, že v Rusku mají všechno větší než jinde na světě, týká se to i dopravních kolapsů.

Teď je neděle večer a většina lidí sedí spokojeně u televize a konzumuje některý z druhořadých televizních programů. Ne tak v Rusku na cestě mezi Moskvou a Petrohradem, tam konzumují zimu, sníh a mráz, a jídlo dovezené dobrovolníky.

Možná jste slyšeli, že mezi dvěma ruskými metropolemi napadlo pár desítek sněhu a to zkomplikovalo dopravní situaci tak, že běžný provoz přerostl v zácpu dlouhou několik desítek kilometrů. Podle posledních údajů se z několika desítek staly dvě stovky, takže pokud jste někdy stáli na ucpané dálnici D1, tak v případě Rusů by zácpa byla dlouhá právě jako naše největší dálnice.

Chcete podrobnosti? Jaké asi mohou být… zima, mráz, sníh, ledový vítr, už několik dnů. Řešení situace prý probíhá, tedy podle ruských médií, ve skutečnosti se prý pomoc smrskla na zásoby dovážené milosrdnými lidmi.

Autoweb.cz

2.12.2012 9:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist