TopGear, the Grand Tour nebo poslední díl primáckého Autosalonu už vám neutečou

ferko-1100x618.jpg Zdroj: pexels.com

Trackday se Subaru na polygonu kopřivnické Tatry, výprava na Severní smyčku Nordschleife, den otevřené dráhy v Brně, to všechno jsou akce, na které jezdíme a vy to víte, pokud čtete Autoweb pravidelně. NA druhou stranu i přes naši snahu být co njvíce „v terénu“ tu a tam zasedneme k televizní obrazovace, problém je, když jeden z milionu pořadů, na které se díváme, běží v čase, kdy jsme právě na závodníé dráze nebo třeba fotíme auta do redakčních testů. Řešili jsme vždy co a jak – ti starší znás vzpomínají s nostalgií na VHS, nicéně budoucností by mohlo být elegantní řešení v podobě přechodu na DVB-T2.  V dnešní době není s IPTV žádný problém to, že právě teď nemáte čas sedět před televizí, pokud máte na chatě možnost připojení k internetu, jednoduše si do tabletu, mobilu či počítače stáhnete aplikaci a když se Vám to hodí sledujete. „IPTV je primárně ceněná díky svým chytrým funkcionalitám, které se ze všech způsobů sledování TV nejrychleji přizpůsobili trendům a potřebám zákazníků. Dnešní trendy ukazují, že zákazníci daleko větší důraz dávají na kvalitu využití svého volného času, chtějí poznávat a být nezávislí. IPTV tento trend podporuje a dává zákazníkovi volnost jak v čase sledování, tak i lokalitě, počtu zařízení a obsahu,“ popisuje odbornice na IPTV Petra Škudrnová z Nordic Telecom. Přiznáváme, že my o tom vůbec tak málo, že bychom vařili z vody a museli jsem si nechat poradit, čili jaké jsou tedy výhody?

Tak třeba  zpětné přehrávání – největší výhodou IPTV jsou její nelineární chytré funkce. Jedna nejoblíbenější z nich je: zpětné přehrávání, to umožňuje shlédnutí jakéhokoliv kanálu/pořadu až 7 dní zpětně. Představte si, že s v úterý můžete pustit film, který dávali minulý pátek. S touto funkcí už nemusíte odjíždět dříve z chaty i když je venku krásné počasí a přizpůsobovat se časům televizního vysílání. S IPTV se televizní vysílání přizpůsobí vám. Pak tady máme možnost pozastavení, přeskočení nebo spuštění od začátku, další ze skvělých nelineárních funkcí je možnost pozastavení, přetočení pořadu (nebo otravných reklam) na začátek nebo přeskočení obsahu, který vás nezajímá. V dnešní době se klade důraz na volnost a přesně tu Vám IPTV dopřává. Dostanete hlad nebo žízeň? Jednoduše si pořad pozastavíte. Přišli jste pozdě, protože jste uvízli v dopravní zácpě? Spustíte si pořad od začátku. Líbí se vám film, ale jednu ze scén nemůžete vystát? Tak ji jednoduše přeskočíte.

Stejné zákaznické rozhraní a ovládání pro všechny stanice – přes IPTV ovládáte všechny stanice stejně. Zákaznické rozhrání i funkcionality jsou pro všechny stanice jednotné. Žádné problémy s přechodem na DVBT2, žádná instalace antény a závislost na signálu IPTV je závislá pouze na internetovém připojení. Tím pádem nemusíte řešit rostoucí strom před vaší anténou, špatné počasí nebo stavbu, která ruší signál. Neřešíte ani nákup nové TV, která musí podporovat standard DVB-T2 nebo případně přikoupení set-top boxu k staré televizi s podporou HEVC, pokud nechcete do nové televize investovat. Navíc ani v případě takovéto investici nemáte nikde garanci, že například za 3-4 roky nebudete řešit stejný problém, případně, že Vám část kanálů nebude zpoplatněna.

Více kanálů, prémiový obsah a HD kvalita? Jistě… IPTV má standardně více kanálů, než které zdarma naladíte přes pozemní vysílání. IPTV obsahuje i prémiový obsah, který zákazníci využívající DVB-T nemají. Navíc hodně kanálů je v HD kvalitě a lze je přepnout do původního znění, takže sledování televize můžete spojit s výukou jazyka. Nechcete, aby se vaše děti dívaly na pořad, který by měl být jejich očím skryt? Můžete si na tyto kanály nastavit rodičovský zámek. Co vícc ,je tady jednoduchá instalace, kterou zvládnete za 3 minuty, kromě jednoduchého ovládání lze IPTV i jednoduše nainstalovat. Instalace nezabere více než 3 minuty vašeho času. Pokud nemáte Smart TV, tak si televizi jednoduše propojíte se zakoupeným set-top boxem. Set-top box většinou obsahuje veškeré kabely, které k instalaci potřebujete.

Vybíráte si filmy, které chcete vidět podle hodnocení na ČSFD.cz nebo IMDB.com? Nemá pro Vás film, který má méně než 70 % smysl? Představte si, že kombinaci takovéto hodnocení máte u každého filmu nebo seriálu, který v IPTV máte. Vyhnete se tak plýtváním vašeho drahocenného času u nekvalitních filmů.
Navíc pokud jste unaveni z práce a víte, že vám zpříjemní večer oblíbený herec nebo vás rozveselí určitý žánr, stačí před vyhledávání zadat žánr, herce, režiséra nebo klíčové a zobrazí se vám všechny filmy nebo seriály odpovídající vašemu zadání. Internetová televize přináší až překvapivou volnost jak v čase sledování, tak i v počtu připojených zařízení pod jedním účtem tzv. rodinné účty. Nyní se celá rodina současně může dívat na jiný kanál a pořad, podle jejich zájmu. A podpora operačních systémů a Smart TV. Máte spojené sledování IPTV na televizním zařízení? V dnešní době můžete sledovat IPTV kdykoliv a kdekoliv, podmínkou je funkční internetové připojení min. 5 Mbit/s. „IPTV je budoucnost sledování televize, lineárnímu vysílání pomalu odzvonilo. Navíc IPTV otvírá nové dimenze sledování televize. Důležitým faktem je, že se díky jejím chytrým funkcím stáváte pánem svého času. IPTV totiž vám totiž poskytne překvapivou volnost, na kterou si lehce zvyknete,“ dodává Petra Škudrnová z Nordic Telecom. Takže si svůj oblíbený seriál, televizní noviny nebo večerní film můžete promítnout na chatě, v zahraničí, na terase nebo i v tramvaji. Aktuálně nabídka podporovaných aplikací a operačních systémů je velice široká. Stáhnout aplikaci můžete na tablet, mobilní telefon, počítač nebo notebook, připojit se k internetu a začít sledovat vámi vybraný televizní kanál.

24.5.2019 12:40| autor: Filip Rakovan
Více o tématu: autaSmartSubaru

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist