Aston Martin Valkyrie AMR Pro: Závodní verze by zvládla jízdu vzhůru nohama

Závodní verze divoké Valkýry vznikne pouze v pětadvaceti exemplářích. A všechny už jsou rozprodány.

Dovolím si vcelku pochybovat o tom, že by někdo mohl považovat standartní „Valkýru“ za slabou a vyměklou, když ale můžete hodit za hlavu všechna omezení spojená se silničním provozem, můžete z daného vozu vytřískat opravdu vše. Je to jako s akčními filmy ověnčenými ratingem R. Můžete se vykašlat na přístupnost pro dětičky a těm opravdovým nadšencům nabídnout skutečně brutální zábavu s explicitním vyobrazením násilí, sexu a ničím nekroceným nadáváním.

V útrobách závodní Valkyrie stále nalezneme motor V12 o objemu 6,5 litru, jenž v kombinaci s KERS zvládá produkovat 1 100 koní, odstraněním pár zbytečností potřebných pro silniční provoz se však povedlo očesat 30 kg váhy. Vůz tak nyní váží rovnou tunu.

Upravený a rozšířený bodykit z lehčího typu karbonových vláken spolu s větším předním a zadní křídlem a upravenou kontrolou aerodynamiky dokáže generovat takový přítlak, že by se vůz dokázal udržet při jízdě vzhůru nohama. Tedy pokud by to bylo možné – spalovací motory obecně vzhůru nohama moc dobře nefungují.

12.3.2018 8:00| autor: Martin Kusyn
Více o tématu: Aston Martinmotory

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa aut a čtyř kol?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru nebo nás sledujte na facebooku:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.
TOPlist