Stávka kamioňáků? Kdepak, tihle borci zabránili sebevraždě

Zoufalému kroku muže zabránili dobrovolníci, kteří pod mostem naskládali kamiony vedle sebe a zmírnili by tak jeho případný pád.

Zdroj: MSP Metro Detroit

Znáte to sami – u nás řidiči kamionů vzbuzují převážně obavy. Hlavně pokud se snažíte přežít jízdu po dálnici D1 plné kamioňáků obvykle vybavený polskou poznávací značkou, snažících si ukrátit dlouhou chvíli pár lehkými pokusy o vraždu. Asi hlavně proto, že na dálnici nejsou jejich oblíbené železniční přejezdy. Ve Spojených Státech je tomu ale trochu jinak a tamní truckeři korzující se svými kolosy napříč státy v mnohých vzbuzují spíše respekt. Poslední událost z amerických silnic docela dobře demonstruje proč.

Zoufalý třicetiletý muž se před pár dny rozhodl spáchat sebevraždu a vybral si k tomu most nad dálnicí I-696 mezi Huntington Woods a Oak Parkem v Michiganu. Policii byl muž nahlášen v jednu hodinu ráno. Ihned nechala dálnici uzavřít a deprimovaného muže začala přemlouvat k tomu, aby si své rozhodnutí ještě promyslel.

Zatímco rozpolcený muž vnitřně bojoval, zalarmovala policie pomocí civilního rádia dobrovolníky z řad řidičů kamionů a 13 řidičů požádala, aby své vozy natěsno postavili pod most. Kdyby se muž přece jen rozhodl z mostu skočit, byla zde naděje, že by dopadl na návěs některého z trucků a pád by neměl smrtelné následky. Po dlouhých třech hodinách se muž nakonec nechal přesvědčit, aby dal životu ještě jednu šanci. Sestoupil z římsy a byl odvezen do nemocnice. Kamionů sice nakonec potřeba nebylo, nelze jim ale určitě odepřít jejich psychologický efekt a je obdivuhodné, že se truckeři zvládli tak narychlo zkoordinovat.

26.4.2018 8:05| autor: Martin Kusyn | zdroj: detroitnews.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist