Škoda Fabia havarovala a skončila na střeše. Naštěstí byl nedaleko „gentleman.“

Ten „…man“ v názvu není tentokrát úplně přesný, protože ocenění za záchranu lidského života převzala dáma, paní Martina Andrlíková z Domažlic.

Ocenění Gentleman silnic, které už deset let uděluje Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR, jistě znáte, pravidelně o něm informujeme a s úctou píšeme o lidech, kteří pomohli jiným řidičům v nouzi, v doslova tragické a život ohrožující situaci a krizi. Teď je tady už 99. oceněný řidič. Tedy řidička…

Jen shodou náhod se letos v létě v ranních hodinách ocitla Martina Andrlíková se svými dvěma dcerami na místě dopravní nehody. Chtěly navštívit tetu, ale zabloudily a trochu si proto zajely. Když se potom dostaly na správnou cestu, zařadily se za Škodu Fabia, která však náhle začala kličkovat. Bylo patrné, že řidička této Fabie nemá řízení zcela pod kontrolou, což se záhy potvrdilo.

V okamžiku, kdy vůz začal najíždět do pravého příkopu, bylo evidetní, že tohle nedopadne dobře. „Věděla jsem, že už je zle, jakmile auto začalo šněrovat silnici zleva doprava. Ihned jsem řekla dceři, ať volá záchranku nebo policii, ta chvíli nechápala, ale vzápětí jí došla vážnost situace,“ vysvětluje paní Andrlíková.

Gentleman silnic – Třebíč 2014

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Z havarovaného automobilu se vyprosit především dvě malé děti vě věku třech a pěti let, které byly ve velkém šoku. S pomocí muže, který zastavil a sdělil jim polohu místa, se jí podařilo konečně dostat do vozu. Následně pak společně vytáhli také řidičku v bezvědomí. Ta se ale díky péči paní Andrlíkové naštěstí brzy probrala.

Dvě ženy a dvě děti z havarované Fabie byli po příjezdu záchranářů převezeni k ošetření do nemocnice, nehoda se však nakonec naštěstí obešla bez vážnějšího zranění. „Hasiči mi říkali, že je velké štěstí, že jsou všichni ještě relativně v pořádku, protože řidička měla tím silným nárazem dokonce zlomené sedadlo,“ uzavírá nově vyznamenaná držitelka titulu Gentleman silnic. Co dodat? Velká slova uznání a díků, není jisté, kdy my sami možná budeme takovou pomoc potřebovat.

zdroj: Česká pojišťovna

3.9.2014 3:36| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist