Škoda Fabia R5 jako pražské taxi a šampion rally Jan Kopecký za volantem?!

taxiskoda-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Taxikáři po Praze jezdí dvěma možnými způsoby. Pomalu, „bez kunčafta,“ a tím pomalu je myšleno bezohledně, na spotřebu, jako kdyby byli jediní na silnici. Anebo „s rybou, kafkou, atd.“ prostě se zákazníkem, tedy rychle, bezohledně, jedno kde a v jakém provozu, protože čím dřív se zákazníka zbaví, tím lépe – bude tady potencionálně další, kterého lze oškubat.

Nicméně taxi, o kterém je řeč teď, jakkoli jezdilo více než svižně, nespadá do kategorie pražských taxikářů, které znáte z reportáží o okradených turistech, tohle čistě a ryze zpráva o propagační akci ve stylu ŠKODA Motorsport.

Mladoboleslavský tým oslavuje nejúspěšnější sezónu v historii grandiózním stylem, tovární jezdec ŠKODA Motorsport Jan Kopecký pro fanoušky překvapení, tento pětinásobný mistr České republiky přijel na zavolání se svým závodním speciálem ŠKODA FABIA R5 jako taxi.

Pro zákazníka pak následovala nezapomenutelná jízda ulicemi hlavního města s „taxíkem“ o potenciálu 290 závodních koní. ​„Jízda s vozem ŠKODA FABIA R5 v Praze byla opravdu jedinečným zážitkem. Naštěstí se nikomu neudělalo nevolno. Přesto jsem byl dobře připravený a měl s sebou na palubě sáček v barvách ŠKODA,“ smál se tovární pilot značky ŠKODA Jan Kopecký.

Stejně jako při závodním nasazení, i nyní v ulicích centra Prahy dokázal Jan Kopecký se svým vozem ŠKODA FABIA R5 dostat fanoušky světa rally doslova do varu. Několik z nich dokonce svezl rovnou na horkém sedadle spolujezdce. Atraktivní průjezdy v úzkých ulicích samotného centra hlavního města České republiky byly pro zúčastněné nezapomenutelným zážitkem.

V průběhu dne Jan Kopecký nabíral své „zákazníky“ na stanovišti na Ovocném trhu. Večer se přesunul do Dlouhé ulice, kde byl se svým vozem ŠKODA FABIA R5 obletovaným zpestřením nočního života v centru Prahy.

Skvěle naladěný Jan Kopecký svým spolujezdcům na sedadle Pavla Dreslera dával při jízdě i různé úkoly. Jednou měli například zapnout stěrače soutěžního speciálu, jindy třeba navigovat. Tím si aktivně vyzkoušeli, co všechno má spolujezdec předního soutěžního pilota na starosti a co všechno musí během každé rally zvládat. Za nás – palec nahoru za vtipnou a vkusnou reklamu a gratulace za úspěchy v rally.

zdroj: Škoda Auto

27.12.2017 3:51| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist