Porsche Taycan předvádí svoje drtivé zrychlení. Na letadlové lodi!

Na jakou rychlost zvládne Taycan zrychlit a zase zastavit, než mu dojde krátká dráha?
titulka-porsche-taycan-letadlova-lod-1100x618.jpg Zdroj: Porsche

Příchod nového a pro značku revolučního auta je vždy obklopen spoustou PR kousků, které mají trochu zvednout povědomí veřejnosti. A Taycan je jako první elektromobil značky pro Porsche velmi důležitý. Má totiž za úkol přesvědčit veřejnost, že si i přes elektrický pohon dokáže zachovat charakter, kterým je značka proslulá.

A proto je třeba ukazovat auto co nejvíc a v co nejzajímavějších situacích. Tak třeba nedávno vypustilo Porsche Taycan na Nürburgring, aby tam zajel rekord elektrických silničních vozů. Což bylo vzhledem k absenci přímé konkurence možná až příliš jednoduché – třebaže je na místě uznat, že čas zajel vůz velmi slušný.

Podobně je to i s aktuálním kouskem – s ostatními lze jen těžko poměřovat, kouká se na něj ale hezky. Porsche se během americké tour rozhodlo postavit Taycan na palubu letadlové lodě USS Hornet, proslulé tím, že se v historii zúčastnila výlovů navrátivších se astronautů z misí Apollo 11 a 12. Za volant usadila profesionální závodnici Sheu Holbrook a nechala ji rozjet se po dráze.

Výsledkem je zrychlení z 0 na 145 km/h a kompletní zastavení na 128 metrech, což Taycan zvládl za 10, 7 vteřin. Ke konci dráhy vozu přitom zbývalo pouze 30 metrů, je proto jasné proč se Porsche nepokusilo pokořit metu 160 km/h, respektive 100 mph. Je škoda, že si Porsche nevybralo pro test trochu delší loď, abychom mohli výkon alespoň trochu srovnávat s jinými vozy.

12.9.2019 8:00| autor: Martin Kusyn | zdroj: Drivetribe

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist