Peugeot končí s Dakarem. Jaké má koncern PSA další sportovní plány?

loeb-a-peugeot.jpg Zdroj: archiv redakce

Do Dakaru 2018 nastupoval Peugeot s velkými ambicemi, cíl byl jasný, vyhrát, což se povedlo, nicméně stejně jasné bylo i to, že v rámci sportovních akitivit na Dakaru francouzská značka končí, toto prohlášení zaznělo už s předstihem. Co tedy Peugeot v oblasti motorsportu chystá?

Král sébastien Loeb, jakkoli se mu na Dakaru nevedlo, stále zůstává věrný mateřskému koncernu a v tomto roce by měl absolvovat za Citroen tři závody ve WRC, a to v Mexiku, na Korsice a ve Španělsku. Jak jinak než s Danielem Elenou po boku.

To se ale bavíme spíše o okrajové náplni práce, na pořadu dne je rallycross. Oficiální prohlášení totiž říká, že vize značky Peugeot, v níž hraje Sébastien Loeb hlavní roli, dokonale zapadá do strategie značky Peugeot. Výběr vozu Peugeot 208 je pro efektní a mediálně přitažlivé mistrovství nabízející mezinárodní zviditelnění know-how týmu Peugeot Sport zcela opodstatněný.

Harmonogram mistrovství pro příští rok bude zanedlouho oznámen. Dnes zahrnuje 12 závodů na 3 kontinentech. Peugeot Sport úzce spolupracuje s promotérem IMG na přidání nových závodů na zbývajících dvou kontinentech.

Značka Peugeot, která stála u zrodu mistrovství světa v roce 2014, je připravena následovat vývoj v E-WRX, a to v rámci svého technologického plánu, jehož cílem je do roku 2023 nabízet 80 % modelů ve verzi s elektromotorem.

Týmy Peugeot Sport podpoří i Sébastien Loeb, který má o mistrovství se stále sílící konkurencí, díky níž je soutěž stále náročnější, velký zájem.

Jean-Philippe Imparato, ředitel značky Peugeot: „Značka se hodlá pustit do nové výzvy, aby podpořila vlastní přechod na nový pohon a také aby vytvořila silné jedinečné pouto s novými zákazníky a novou generací. E-WRX této strategii dokonale vyhovuje. V tomto odvážném dobrodružství nás podpoří i náš vyslanec Sébastien Loeb. Cílem pro sezónu 2018 bude získat titul. Peugeot Sport proto zintenzivní vyvinuté úsilí a bude se učit od způsobu sportovního managementu, který od roku 2014 zajišťuje rodina Hansenových.“

Sébastien Loeb: „Jde o skvělou příležitost pustit se do nového „elektrizujícího“ napínavého dobrodružství a být s WRX ještě blíž svým fanouškům. Moc se těším, až se s tímto novým sportovním odvětvím seznámím.“

22.1.2018 1:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist