Otestujte s námi 3x Subaru: Ve městě, na silnici i v terénu!

Tři auta, každé ve své podstatě schopná a univerzální natolik, že zvládnou všechny druhy povrchů či počasí. Přesto každé dost jiné natolik, abychom je vyzkoušeli ve specifických jízdních prostředích. S vámi!

Myšlenka je velmi jednoduchá, máme k dispozici flotilu třech Subaru a chceme je, společně s vámi, náležitě otestovat. Nejprve krátké představení. Máme zde dvojici Subaru Forester, jeden exemplář je s dvoulitrovým atmosférickým motorem, pro milovníky kódových označení jde o Forester 2.0l Comfort Lineartronic, druhým v řadě je pak náš známý a velmi oblíbený Forester 2.0XT Sport Lineartronic, tedy vůz s dvoulitrovým přeplňovaným motorem. Třetím do party je pak Subaru XV 2.0l Comfort Lineartronic.

Koncepce aut logicky předurčuje testování zmařit na jízdní vlastnosti spojené s nízko položeným těžištěm (ať žije motor s proti sobě uloženými písty!), terénní schopnosti (o tom, jak výtečný je pohon všech kol od Subaru nelze pochybovat). Auta mají robustní karoserii, patřičnou světlou výšku, přesto jsou ale povahově a charakterově jiná a my této odlišnosti využijeme.

Předpoklad je takový, že crossovery dnes patří vyloženě do města – je z nich dobře vidět, nicméně kompaktní rozměry v porovnání s SUV jsou vhodnější pro parkování a manévrování ve městě vůbec. Subaru XV tedy podrobíme následně testu ve městě s tím, co k tomu patří. Forestery?

Už to zaznělo v předchozích testech, jde o velmi schopné dálniční cestovatele a tak je podrobně zapojíme do testování na silnicích a dálnicích. A vše vyvrcholí testováním v terénu, v sobotu 1. dubna, když vyrazíme do Kopřivnice a budeme testovat na polygonu automobilky Tatra.

Že neznáte polygon kopřivnické Tatry? Pak o dost přicházíte, jde o unikátní a atraktivní areál, jak je patrné z přiloženého videa.

Jak už bylo řečeno, vy můžete být u toho a my budeme moc rádi, pokud tomu tak bude. Jak postupovat? Nejde o žádnou masovou akci, nejde o soutěž, budeme moc rádi, pokud dorazí čtenáři, kteří mají zájem o ježdění, protože o tom to hlavně bude a procesně nejde o nic složitého.

Kdo má zájem, ať napíše na redakční email redakce@autoweb.cz, do předmětu zprávy uvede heslo Testování 3x Subaru a do mejlu pak připojí samozřejmě kontakt na sebe, ale také připíše, o jaké auto má největší zájem (nebo klidně všechna tři) a kdy a kde by se s námi chtěl potkat.

Přes týden budeme v Praze a okolí, v pátek budeme v Brně a v sobotu ve zmiňované Kopřivnici. Podmínkou pro účast je platný řidičský průkaz skupiny B a souhlas s dodržováním provozních a bezpečnostních instrukcí a regulí. Účast zájemců potvrdíme zpět emailem a domluvíme se jak na místě setkání, respektive na podrobnostech testování. Podmínkou k účasti je pak naše písemné potvrzení. Kapacita je omezená, bude plněna podle času, jak budou přicházet registrační emaily a nelze ji nijak vymáhat či nárokovat.

29.3.2017 12:47| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist