Ostuda pro Mercedes-Benz třídy G

Mercedes si v Austrálii ušil z ostudy kabát. Na zákaznické prezentaci offroadů třídy G se téměř všechna auta porouchala.

Australské zastoupení značky Mercedes-Benz se rozhodlo přesvědčit zákazníky o dokonalosti a nezničitelnosti klasického hranatého offroadu Mercedes třídy G tím, že podnikne se sedmi vozidly a s vybranou skupinou lidí čtrnáctidenní a 1850 km dlouhou cestu napříč australskou divočinou. Skončilo to ale fiaskem.

Trasa vedla z Halls Creek do Wiluny po legendární cestě známé jako Canningova dobytčí stezka, která byla používána od počátku 20. století k dopravě dobytka na trh v Perthu. Na cestě nejsou žádné benzínky, motely ani nádrže s vodou. Je to jen vyježděná cesta přes step a polopoušť, takže ideální prostředí pro demonstraci schopností klasického offroadu Mercedes třídy G. Nebo ne?Šest ze sedmi vozů Mercedes G totiž postihla fatální porucha zadních tlumičů. Auta sice zůstala pojízdná (v tom smyslu, že byla schopna se vlastní silou hýbat dopředu), ale stejně prý musel Mercedes objednat malé letadlo, které na místo doručilo náhradní díly.

Mercedes-Benz třídy G velká fotogalerie

Mercedes-Benz třídy G fotogalerie

Jediné auto, které přežilo cestu bez úhony, byl speciální Mercedes-Benz G Professional určený původně pro armádu, který má zesílený podvozek. Mercedes naštěstí zvažuje importovat do Austrálie pouze tento speciální model. A asi moc dobře ví, co dělá…

autoweb.cz

9.8.2011 6:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist