Novotný s Prokešem odstartují do prvního závodu Northern Talent Cupu

Michal Prokeš a Filip Novotný před sebou mají první ostrý závodní víkend v Northern Talent Cupu. Závodníci Brno Circuit Junior Racing Teamu zahájí sezónu ve francouzském Le Mans, kde se juniorský šampionát koná současně se závody MotoGP.
thumbnail_filip-novotny-1100x618.jpgCelá galerie 4 Zdroj: Automotodrom Brno

Jezdci se na start postaví jako jediní dva Češi, kteří se letos do prestižní juniorské série díky svým předchozím výkonům prosadili. Na francouzské trati vyrazí hned do dvou závodů. Celkem je v šampionátu čeká sedm závodních víkendů, které se kromě Le Mans pojedou třeba v nizozemském Assenu nebo na rakouském Red Bull Ringu.

Novotný s Prokešem se pokusí navázat na Jakuba Gureckého a Jonáše Kocourka, kteří v Northern Talent Cupu úspěšně závodili v předcházejících dvou sezónách, přičemž Jakub Gurecký celý šampionát loni vyhrál.

Ivana Ulmanová, předsedkyně představenstva Automotodromu Brno: Oběma jezdcům za celý kolektiv Automotodromu Brno přeji do nové sezóny hodně štěstí. Jsme pyšní na to, že máme v Northern Talent Cupu opět dva zástupce, kteří mohou navázat na úspěchy svých předchůdců. Pro Filipa s Michalem to nicméně bude první ostrý závod v úplně novém prostředí. Teď je nejdůležitější, aby se zorientovali v silné mezinárodní konkurenci a nasbírali nové zkušenosti.

„Zrovna do Le Mans se z celého závodního kalendáře těším nejvíc. Bude to pro mě nová zkušenost, takže bych se rád umístil mezi patnácti nejrychlejšími. Bude to velmi těžké, protože trať vůbec neznám, pojedu na ní poprvé. Sice bude super zážitek, že jedeme současně s MotoGP, ale zároveň je to nevýhoda. Kvůli nabitému programu bude málo času na tréninkové jízdy. Musím se co nejrychleji adaptovat a dosáhnout co nejlepšího výsledku,“ říká Michal Prokeš.

Filip Novotný k domu dodává: „Je to start sezóny, takže si na první závody nedávám žádný přehnaný cíl. Každopádně bych rád dojel na bodované pozici. Do Le Mans jedeme hlavně získat zkušenosti od jezdců, kteří za sebou už jednu sezónu v Northern Talent Cupu mají. Pro mě to bude premiéra, na novou trať se těším a jsem zvědavý na celé zázemí.“

13.5.2022 6:49| autor: Hugo Kottás | zdroj: Automotodrom Brno

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist