Nehoda při odbočování z vedlejší

Dobrý den.
Před koncem minulého roku jsem byl účastníkem autonehody. Z vedlejší silnice jsem odbočoval doleva na hlavní. Oba jízdní pruhy po mé levé straně stály kvůli semaforům a tak jsem naznal že se mohu napojit na hlavní, přičemž si pouze pohlídám vozidla jedoucí z prava.. Mezi jízdními pruhy v obou směrech byla plná čára s přerušovaným úsekem pro odbočení z vedlejší, ze které jsem vyjížděl. Při tomto odbočování byl ve druhém levém jízdním pruhu kamion, přes který nebylo vidět dále doleva. Popojel jsem tedy dopředu, abych viděl jestli něco jede i zprava. V té chvíli se zleva vynořil autobus MHD, který jel ze svého pohledu v protisměru a navíc předjížděl kolonu přes plnou čáru. Došlo k drobnému otření vozidel a k pádu několika cestujících na zem. Jeho jednání bylo odůvodněno tím, že zhruba 50 metrů dále ve směru jeho jízdy za místem nehody byla zastávka MHD, kam zrovna mířil a pouze předjížděl kolonu kvůli úspoře času. Nyní jsem já obviněný. Mohu se proti tomuto jeho pochybení nějak bránit? Jsem předvolán k podání vysvětlení na magistrát. Vím že jsem jel z vedlejší, ale kdo tam má čekat řidiče MHD, který ignoruje plnou čáru i jízdu v protisměru? Díky za radu.

Odpověď

Dobrý den,

tuto situaci by chtělo vidět z náčrtu, protože podle popisu si nedovedu představit danou situaci. Pokud k tomuto máte více podkladů, tak nám je prosím pošlete na email viz. naše stránky. Nerad bych Vám odpověděl něco, co nebude odpovídat situaci.

Tomáš Blecha
Právní ochrana řidičů

17.2.2020 4:33
Více o tématu: nehody

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist