Mercedes bojuje s alergiemi a říká, že vzduch je čistý

Z tuzemského zastoupení německé prémiové automobilky dorazila kolekce tiskových prohlášení. Týkají se velkých peněz, jízdy na elektřinu a zdravotní nezávadnosti.

Nejprve ty finance, tedy přesněji řečeno prodejní úspěchy, Mercedes-Benz v ČR uzavřel první čtvrtletí 2014 s rekordními výsledky. Počet nově objednaných vozů narostl meziročně o 28% na více než 900 automobilů a registrováno bylo o 11% více Mercedesů, tedy 582 kusů. Gratulujeme, a jdeme k zajímavějším tématům.

Třeba že Mercedes dodal dva nové dopravní prostředky pro Pražskou záchranku. Jsou na elektřinu a ne, nejde o automobily, ale o jízdní kola. Cyklohlídky budou od 1. května ve dvanáctihodinových směnách monitorovat centrum metropole a definované trasy cyklostezek. Ve výbavě kol je vše potřebné k poskytnutí odborné první pomoci, včetně automatického externího defibrilátoru.

Mercedes-Benz A 45 AMG

Velký test | vydáno 29. 9. 2013

A jdeme ještě dál, téma se opět lehce dotýká medicíny, tentokrát jde o zdraví nás všech, kteří jsme na něco alergičtí. Mercedes-Benz obdržel pro osobní vozy pečeť kvality Evropské nadace pro výzkum alergií, jde ocenění udělované produktům, jejichž bezproblémové používání alergiky bylo vědecky prověřeno.

Takže máte-li potíže s alergiemi, za volantem Mercedesu byste neměli mít žádné problémy. Samozřejmě neplatí, že se proběhnete po rozkvetlé louce, sednete do auta a celoživotní averze vůči pylu díky hvězdě na kapotě zmizí.

Zobrazit všechny fotografie

Jde o inhalační a kontaktní alergeny v interiérech. A práci. Což je občas problém nás v redakci, máme-li volit mezi projížďkou autem na závodním okruhu a psaním textů u počítače. Alergie na práci (nás) žádné auto, ani Mercedes, nezbaví.

18.4.2014 7:01| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist