McLaren Speedtail se podrobně představuje. Jeho výkony berou dech!

Duchovní nástupce legendárního modelu F1 se představuje. Hybridní hyper-GT nabídne výkon tisíci koní, luxusní výbavu, uhlazenou karoserii a nejlepší možnou akceleraci.
mclaren-speedtail-1-1100x618.jpgCelá galerie 16 Zdroj: McLaren

Foto: McLaren

Navázat na jednu z největších silničních legend se může zdát jako problém, zdá se však, že McLaren to vzal za správný konec. Na rozdíl od nekompromisního závodního vozu na značkách se bude tentokrát jednat o pořádnou dávku luxusu pohybující se po asfaltu skutečně rychle. Tři sedačky v kabině ovšem zůstávají.

Jedno je třeba říct hned na začátku – Speedtail vypadá naprosto famózně a velkou měrou tomu přispívá opravdu uhlazený design. Linie vozu nenarušují zrcátka ani zadní křídlo. To však neznamená, že by vůz v tomhle směru výbavou pokulhával. Pouze ji velice umně skrývá. Zrcátka nahradily kamery s vysokým rozlišením vysouvající se za jízdy z krytu v panelu dveří. Spoiler – nebo spíše aerodynamické klapky, jsou součástí samotného zadního panelu karoserie, který je vyroben z pružného karbonu. V zasunutém stavu jsou sotva postřehnutelné, spáry mezi díly karoserie jsou menší než 1mm. Přední kola jsou z důvodu zlepšení aerodynamiky schována za krytem, který se při jízdě neotáčí.

Automobilka sice zatím neuvádí konkrétní detaily pohonu vozu, půjde ale o hybridní ústrojí s kombinovaným výkonem 1036 koní. Po zapnutí módu vysoké rychlosti se vůz sníží o 35mm níže, schovají kamery nahrazující zpětná zrcátka, aerodynamické klapky na zádi vozu splynou se zbytkem karoserie a motor se vytočí do vyšších otáček, aby maximálně nabíjel baterie pro elektromotory. Ručička tachometru se zastaví až za hranicí 400 km/h, zajímavější je v tomto případě však akcelerace. Vůz dokáže zrychlit na 300 km/h za pouhých 12,8 vteřiny a měl by se tak stát nejrychleji akcelerujícím vozem. Bugatti Chiron přitom trvá zrychlení na třístovku téměř o vteřinu déle.

2.11.2018 10:00| autor: Martin Kusyn | zdroj: carthrottle.com, roadandtrack.com, topgear.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist