McLaren 720S sešrotován rukou teenagera, když se předváděl. Bez řidičáku a s půjčeným autem

Mladým řidičům většinou silná auta do rukou nepatří. Obzvláště pokud si absenci řidičského oprávnění kompenzují přemírou sebevědomí.
titulka-mclaren-720s-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Zdroj: McLaren

Můžeme polemizovat o tom, že s věkem přichází moudrost – internet je plný videí dospělých lidí, kteří považují za skvělý nápad třeba slepit si půlky vteřinovým lepidlem a posvačit lahvičku projímadla. Jedno se ale popřít nedá. Nejvíc hloupých nápadů se člověku v hlavě urodí v období dospívání. Dost možná za to může nezkušenost v kombinaci s přemrštěným sebevědomím. Pravda je bolestná, ale je třeba se jí postavit. V devatenácti jste prostě mamlas.

My starší, kteří máme svá nejhloupější telecí léta za sebou, můžeme už na tuhle dobu jenom vzpomínat. Někdy s pobavením a někdy s naprostým zahanbením. A něco nám napovídá, že „hrdina“ dnešního videa zrovna s pobavením na svůj kousek vzpomínat nebude. Krom zraněného ega totiž jeho touha vytáhnout se před kamarády skončila nějakým tím milionkem v pomačkaných plechách a rozlámaném karbonu.

Mladík z kanadského Toronta se totiž rozhodl demonstrovat svůj dokonalý řidičský um získaný během tisícovek hodin odpařených v Need For Speed tak, že si vypůjčil McLaren 720S své sestry a jal se kumpánům předvádět pořádně rychlý a zběsilý odpich. No, jak je z videa zřejmé, jeho krasojízda dopadla dosti potupně. Nejen, že devatenáctiletý hoch neměl řidičák a vůz si vypůjčil tak nějak bez dovolení, ale ještě se cítil natolik sebevědomě, že vypnul všechny asistenty a pěkně prošlápl pedál. No a o čtyři sekundy později došlo k velmi intimnímu sblížení jeho zapůjčeného McLarenu s nebohým a slušně v řadě zaparkovaným Audi R8.

Milionová škoda vlastně ve výsledku není tak špatná, mohlo to totiž dopadnout hůře. Kdyby se mladý Kanaďan pokoušel svůj kousek předvést o okamžik později, dost možná by to byla pořádně krvavá jatka. Motocyklista byl ale naštěstí vůlí osudu ušetřen, a tak se můžeme celou situací docela dobře pobavit. Třešničkou na dortu je potom fakt, že se mladý a neklidný řidič snažil od místa nehody utéct, zatímco se jeho sestra snažila vzít vinu na sebe. Což se nakonec moc nepovedlo. Rodinné hodnoty jsou sice hezká věc, ale před zákonem vás příliš neochrání. Obzvlášť pokud při zbrklém úprku z místa činu zapomenete přímo ve voze své doklady.

25.4.2018 10:00| autor: Martin Kusyn | zdroj: carthrottle.com, McLaren

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist