McLaren, žabky a závody F1 – co má tahle kombinace společného?

McLaren bude v blížící se sezóně sponzorovat výrobce žabek Gandys. Někoho z PR oddělení totiž vtipně napadlo využít podobnosti ochranného rámu Halo právě s pro žabky typickým nártovým páskem.

Halo se oblibě obecenstva příliš netěší. Nevzhledná věc zvláštně trčící u kapoty přímo před obličejem pilota vypadá jednoduše divně, třebaže pravděpodobně značnou měrou přispěje k bezpečnosti. Současný design tohoto ochranného rámu je natolik zvláštní, že jej lidé začali brzy připodobňovat k žabkám. A nutno uznat, že je to vcelku trefné přirovnání – to ostatně dokazuje i zpráva o tom, že se stáj McLaren v letošním roce rozhodl sponzorovat právě jeden z velkých výrobců této oblíbené plážové obuvi – firma Gandys. Na monopostu MCL33 bude její logo samozřejmě vylepeno přímo na špici ochranného rámu.

A aby toho nebylo málo, Gandys začal vyrábět žabky odkazující se právě k tomuto spojenectví s McLarenem. Firma se ale nesnaží ze spolupráce vytřískat hromadu peněz pro sebe, naopak veškerý výdělek z prodeje tohoto modelu žabek poputuje na konto charitativní společností Orphans for Oprhans (tedy v překladu Sirotci pro sirotky) založené bratry Robem a Paulem Forkanovými, zakladateli a majiteli Gandys, kteří v roce 2004 přišli na Srí Lance o své rodiče během vlny tsunami.

Na místě je otázka, zdali se k vtipně umístěné reklamě přímo na rámu Halo nepřikloní i další firmy. Docela příhodné by Halo mohlo být například pro oděvní značku Victoria’s Secret a spodní prádlo. I když vlastně asi ne, vedení Formule 1 dalo nedávno docela jasně najevo, že ženská krása nemá ve světě politicky korektních závodů co pohledávat.

20.3.2018 8:00| autor: Martin Kusyn

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist