Jeep a Fiat mají problém! Jejich auta pohořela v testech Euro NCAP

Koncernu Fiat Chrysler Automobiles se v poslední době na poli bezpečnosti moc nedaří. Po nedávném debaklu Fiatu Punto nyní příliš neuspěly další dva vozy.
titulka_euro_ncap_panda_wrangler-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Foto: Euro NCAP

Pár měsíců nazpět byl nárazovým zkouškám Euro NCAP podroben Fiat Punto a dopadlo to neslavně. Tedy spíše velmi neslavně – stal se prvním vozem, který v hodnocení dostal nulové hodnocení. Výsledkem bylo ukončení produkce tohoto modelu, který si ve své třetí generaci užil na dnešní dobu neskutečně dlouhých 13 let produkce. Právě zastaralosti lze neúspěch ve stále se zpřísňujících bezpečnostních zkouškách připsat na vrub.

Nyní si nulu připsal i Fiat Panda, který se začal vyrábět v roce 2011. Ani v jednom z testovaných kritérií nedosáhla skóre převyšujícího 50% a při ochraně dětských cestujících dosáhla pouze na 16%. V případě nyní propadlé Pandy je však důležité zmínit, že v testech Euro NCAP z roku 2011 si odnesla velmi dobré čtyřhvězdičkové hodnocení s 80% za ochranu dospělých cestujících a 63% za ochranu dětí.

Zato v případě Jeepu Wrangler se věk nedá brát v potaz. Představení současné čtvrté generace proběhlo na konci loňského roku a jednohvězdičkové hodnocení v tomto případě působí podstatně zoufaleji. Z testu odešel vůz s 50% hodnocením ochrany dospělých pasažérů a 69% hodnocením ochrany dětí. Hodnocení vozu rovněž nepomohla absence autonomního systému brždění.

Výsledky nových testů tedy znamenají, že tři vozy s nejhoršími bezpečnostními výsledky Euro NCAP vyjely z výrobní linky koncernu FCA. Britské zastoupení uvedlo ve strohém prohlášení pro Car Throttle pouze to, že bezpečnost je pro FCA tím nejdůležitějším a jak Fiat Panda, tak Jeep Wrangler splňují všechny legislativní požadavky na všech trzích, na kterých jsou vozy prodávány.

7.12.2018 8:50| autor: Martin Kusyn | zdroj: carthrottle.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist