Dopravní situace č. 4 – znáte její řešení?

Dnes se podíváme na jednu jednodušší situaci, která je nicméně v pravidlech relativně nová. Víte ale, jak ji správně vyřešit a co dělat?

Dnes se podíváme na jednu jednodušší situaci, která je nicméně v pravidlech relativně nová a navíc, jak mohu pozorovat kolem sebe v provozu, řada řidičů to pravidlo dosud nezaznamenala (nebo se podle něj alespoň nechová) a přitom se může jednat o nepěknou kolizi i ve vyšší rychlosti.

Čtěte také: Osoba blízká nekončí! – část III.

Základem je dálniční komunikace o třech a více pruzích (v našich podmínkách jen o těch třech pruzích, protože čtyři pruhy snad nikde nemáme), kdy vozidla (zpravidla ve městě na dálnici, ale může se to stát i mimo obec na dálnici o třech a více pruzích) jedou tak, že vozidlo A jede v levém pruhu, vozidlo B jede v pravém pruhu a v prostředním pruhu buď vozidlo vůbec není anebo jej obě vozidla „předjíždějí“ z obou stran. Jak vozidlo A, tak vozidlo B následně přejíždí do prostředního (volného) pruhu, a to způsobem uvedeným v níže uvedeném obrázku.


Otázka tedy zní: Kdo má „přednost“ při vjetí do prostředního pruhu, resp. čí bude vina na nehodě, pokud se vozidla při přejíždění do prostředního pruhu střetnou? Své tipy, jak by mělo řešení znít, pište do komentářů pod tento článek. Příšte se podíváme, jak v takové situaci reagovat.

6.2.2013 2:35| autor: JUDr. Tomáš Beran
Více o tématu: dopravní nehodyPruh

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist