Chcete dát své milované opravdový dárek? Nechte se inspirovat. Jeden manžel nechal pro svou drahou stvořit unikátní Bugatti Chiron Super Sport

Aktuálně všichni asi řešíme dárky. Jestli chcete dát své drahé polovičce něco opravdu výjimečného, pak se můžete nechat inspirovat příběhem, který stál za vznikem unikátního Chironu Super Sport. Jedna dáma se před dvaceti lety zamilovala do ikonického Bugatti Type 57 SC Atlantic a její manžel jí daroval Chiron, který si mohla naspecifikovat tak, aby navazoval právě na tuhle ikonu. Tomu se říká láska jako trám!
02-bugatti-css-type-57-1-0f-1-1100x618.jpgCelá galerie 32 Zdroj: Tiskový servis Bugatti

Bugatti představilo unikátní verzi modelu Chiron Super Sport. Technicky nejde o žádnou velkou novinku, ale design je unikátní a hlavně příběh, který stojí za vznikem této verze, budí pozornost. Je to příběh o velké lásce dvou lidí a společné vášni pro značku Bugatti.

Láska jako trám

Na počátku stálo setkání jisté nejmenované dámy s Bugatti Type 57 SC Atlantic. To je naprostá ikona této značky, ke které se modely Bugatti designovými prvky opakovaně vracely. Paní se s tímto vozem setkala v Mullin Automotive Museum ve městě Oxnard v Kalifornii a zcela se do něj zamilovala. Dodnes si údajně tento moment pamatuje, přičemž láska to byla od první vteřiny, cituje tisková zpráva Bugatti zmíněnou paní.

O dvacet let později překvapil tuto dámu její manžel pozvánkou na výlet, kterou dostala ke svým sedmdesátinám. Spolu se vypravili do Molsheimu do centra Bugatti, kde se paní ujal designér Jascha Straub, ukázal jí centrálu Bugatti a pak se spolu dali do vymýšlení její unikátní verze modelu Chiron Super Sport, která měla navazovat právě na Type 57 SC Atlantic.

Podrobná analýza barvy

Základem se stala unikátní barva odpovídající originálu. Bugatti uvádí, že najít ten správný odstín nebylo zas tak úplně jednoduché. Designér Jascha Straub se musel vypravit do muzea v Bilbau, kde je jeden dochovaný exemplář vystaven, a tam podrobně analyzoval barvu jeho karoserie pod různými světly. Cílem bylo ve vzácné dámě vzbudit barvou přesně ty stejné emoce, jaké se dostavily před dvaceti lety.

Druhým výrazným prvkem je unikátní maska chladiče. Ta dostala chromové vertikálně umístěné lišty přesně podle původního automobilu. Vzhled podtrhují pětipaprsková kola s modrými detaily a další chromové díly. Na spodní straně zadního spoileru je namalovaná silueta Type 57 SC Atlantic a nechybí nápis připomínající fakt, že v této podobě vznikl pouze jeden jediný kus. Pokud vás teď začíná přemáhat zklamání z toho, že úpravy jsou kosmetické, pak tisková zpráva připomíná komplexnost automobilů. Každý jeden detail na Chironu je vytvořen tak, aby auto mohlo jezdit 440 km/h. Větší zásahy jsou tak mimořádně náročné a drahé.

Interiér kombinuje nádherné kožené čalounění, opět je zde silueta starého Type 57 SC Atlantic nebo nápisy „one of one“. Podle automobilky se podařilo dosáhnout stejně ikonického statusu, jaký měl originál. Paní se svým manželem si teď vůz užívá na tripu po Americe.

Tak co, necháte se inspirovat? Mojí manželce se tento příběh velmi líbil a slíbila, že by mne mohla obdarovat třeba vozem Lamborghini. Něco mi ale říká, že bude mít elektromotor a dálkové ovládání…

17.12.2023 7:39| autor: Lukáš Dittrich | zdroj: Bugatti
Více o tématu: BugattiBugatti Chiron

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist