Nejrychlejší auto světa půjde do prodeje! Bude stát 100 milionů korun

Ano, třísetmílový Chiron se dočká produkce. A zájemci z řad majitelů se budou moci sami pokusit zopakovat si extrémní jízdu. Nebude to ale jen tak.

Překonání mety 300 mil za hodinu na testovací trati Ehra-Lessien bylo pro Bugatti dalším obrovským milníkem, což samozřejmě ještě zvýšilo zájem o exklusivní značku. Chvíli se šuškalo, jestli se extrémní prototyp dočká sériové podoby. Nyní bylo vše potvrzeno – nejrychlejší vůz se opravdu dostane do rukou dychtivých zákazníkům.

Produkční vůz se oproti rekordmanovi bude ale mírně lišit a bude trochu více uzpůsobený pro běžný provoz. Nejzásadnější změnou bude světlá výška – zatímco vůz pro rekord byl co nejvíce snížen za účelem snížení aerodynamického odporu, vůz určený do prodeje bude mít standardní výšku obyčejného Chironu.

Nejvíce se toho ale změní v kabině, ze které zmizí ochranná klec a namísto hromady počítačů důkladně vyhodnocujících telemetrii vozu se vrátí sedadlo spolujezdce. Závodní skořepiny pak samozřejmě nahradí něco pohodlnějšího.

Prodejní vůz bude vybaven omezovačem rychlosti se zatím neurčenou rychlostí. Zájemci o zopakování třísetmílové jízdy však mají šanci – každý prodaný vůz by měl být schopný rychlost 300 mil za hodinu přesáhnout.

K tomu ovšem bude potřeba do vozu namontovat ochrannou klec, snížit světlou výšku a použít stejné pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 – prostě vůz uvést tak nějak do stavu, ve kterém prototyp votu rychlostní rekord překonal. Bugatti pak pro zájemce vyhradí časový slot na Ehra-Lessien.

Vrcholný Chiron se dočká pouze omezené třicetikusové produkce a jeho cenovka se bude pohybovat kolem sta milionů korun.

16.9.2019 8:00| autor: Martin Kusyn | zdroj: Car Throttle

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist