Bugatti Step 2019: Reportáž z netradičního offroad závodu

Netradiční závody různorodých terénních strojů se po roce opět vrátily do areálu skládky ve vesničce na hranici s Polskem.
190511141533-0u5a4236-1100x618.jpgCelá galerie 81 Zdroj: archív redakce

Sobotní odpoledne stane se pro mnohé chvílí nudy. Jenže ve vesničce Hať poblíž Polských hranic má člověk příležitost k nudě jen málokdy – místní klub modelářů totiž zvládá každým rokem vymyslet hned několik zábavných akcí pro lidi všech věkových kategorií. Jednou z nich jsou i závody v (ne)náročném terénu zvané Bugatti Step, které si svou premiéru na Haťské skládce odbyly loni. Stejně jako tehdy se i letos sjeli závodníci nejen zkušení, ale i tací, kteří sotva dosáhnou na řídítka.

Právě pro ty nejmenší byla určena kategorie Junior limitovaná pouze maximálním věkem závodníka či závodnice. V kategorii Hobby mohly závodit motocykly, čtyřkolky i malotraktory – těch ale bohužel oproti loňskému ročníku výrazně ubylo, a nakonec závodil malotraktor pouze jeden. Nabitější však tentokrát byla kategorie Buggy, do které se letos krom strojů domácí výroby zařadily i dva vozy Suzuki Samurai privilegované i pro silniční provoz.

Stejně jako v případě prvního ročníku se závod jel na přesnost a cílem bylo zajet dvě kola s co nejmenším časovým rozdílem. V případě kategorie Buggy se navíc pro ozvláštnění jelo druhé kolo v opačném směru. Celkově nejmenším rozdílem 0,09 sekundy se přitom tentokrát mohla pochlubit závodnice z kategorie Junior.

15.5.2019 7:00| autor: Martin Kusyn

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist