Bugatti Veyron má opravdu drahou výměnu oleje. Jeden majitel raději ušetřil 500.000 korun a zkusil to svépomocí!

Co je na výměně oleje složitého, řeknete si, ale jsou auta, u kterých to není tak jednoduché. Jedním z nich je i supersport Bugatti Veyron. V servise byste za tento úkon dali v přepočtu půl milionu korun. A to je hodně. Napadá vás, že by vás vyšlo levněji vyměnit si olej a filtry sami? Majitele dealerství exkluzivních aut a supersportu z Ameriky taky a tak se do toho na svém autě pustil.
titulka-37-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Foto: Bugatti

Autorizovaný servis Bugatti mění podle normy olej za 27 hodin práce a zákazníka to vyjde na 21 tisíc dolarů, v přepočtu asi půl milionu korun. Pojďme se podívat na video, ve kterém se do toho pustil mechanik, který to nikdy předtím nedělal. Navíc nejde o „obyčejný“ Veyron, ale o kus upravený u Mansory, jenž má navíc všude spoustu karbonu.

I díky své dynamice je u Veyronu kladen velký důraz na aerodynamiku, které jsou podřízeny tvary karoserie, takže třeba vzduchové filtry jsou pod krytem motoru, který je třeba celý demontovat. Nejenže jím prochází přítlačné křídlo sloužící také jako aerodynamická brzda, ale také je přišroubováno desítkami šroubků. Nakonec se – i po ležení v motoru – kryt podaří sundat a k filtrům se lze dostat. Nejsou už úplně nejčistší, protože tohle auto jezdí. Při výměně navíc ve filtrboxu našli stahovací pásku, se kterou asi pracovali u Mansory…

Po výměně filtrů přichází na čas olej. A olejový management je v tomto osmilitrovém šestnáctiválci pořádně složitý. I proto je tu hned 16 výpustních otvorů, které je potřeba všechny odšroubovat a nechat olej vytéct. Následuje už jen výměna olejového filtru, nalití nového oleje a kontrola dalších provozních kapalin. Nakonec to ale prý tak složité, jak to vypadalo na začátku, nebylo.

25.7.2018 12:00| autor: Pavel Srp

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist