BMW nabízí levnější originální servis pro starší auta, aby měl každý bavorák správnou péči

Ušetřit na servisu auta chce snad každý. BMW aktuálně nabízí zajímavou službu pro starší modely, aby každý bavorák měl možnost dostupné a kvalitní péče.
bmw-3-series_coupe-2011-1280-08-1100x618.jpg Zdroj: BMW

Není snad majitele, který by nerad ušetřil na údržbě svého auta. Pořizovací cenou ať už nového, či ojetého vozu starosti nekončí, ale naopak začínají. Pravidelný servis auta něco samozřejmě stojí, na druhou stranu správně a kvalitně servisované auto se majiteli odmění nejen spolehlivostí, ale také vyšší zůstatkovou hodnotou.

Přesto spousta lidí údržbu často zanedbává, ať už z nevědomosti, lenosti či v prosté snaze ušetřit. Jenže takový přístup se dříve či později vymstí a nastane potřeba náhlé a nákladné opravy. U prémiových značek platí dvojnásob, že musíte mít nejen na pořízení auta, ale hlavně také na servis. Protože ten prostým faktem, že je auto starší a ojeté, nijak nezlevní.

Staré lidové pořekadlo říká, že kdo chce opičku, musím mít i na banány, a je stále pravdivé. Přesto jsou ceny některých prémiových ojetin natolik lákavé, že mnozí s vidinou dobré koupě zapomenou na to, že nutnost pravidelného servisu, který je úměrně nákladný s rostoucí prémiovostí značky, s vlastnictvím auta neodpadá.

Originální autorizovaný servis se v takovém případě může jevit jako příliš drahá rozmařilost a nejeden majitel si řekne, že totéž zvládne udělat libovolný autoservis nebo ještě lépe známý automechanik, který disponuje vlastní opravnou.

Čtěte také: První servis ojetiny: Co je třeba udělat hned po koupi ojetého auta?

Pravdou je, že auto je pořád jenom stroj, jehož principy fungování jsou většinou velmi podobné, takže mnohé základní servisní úkony zvládnete i v „domácích podmínkách“ s použitím mnohdy kvalitních dílů z druhovýroby.

Na druhou stranu i zdánlivě primitivní úkony mohou vyžadovat speciální postup či nářadí, které jsou pro tu kterou značku či model unikátní. I na takové výměně spotřebního dílu, jakým jsou třeba brzdové destičky, totiž můžete napáchat hodně škody. Návštěva autorizovaného servisu je většinou, ačkoliv někdo může mít opačné zkušenosti, nejjistějším postupem při údržbě auta.

Mnichovský výrobce aktuálně nabízí program, který učiní vlastnictví staršího modelu příjemnější. Jmenuje se BMW FIT Servis a dělá autorizovaný servis dostupnější, než si myslíte, jelikož snižuje ceny servisních úkonů o 20 %, tedy na srovnatelnou úroveň s neautorizovanými opravnami.

Program BMW FIT Servis platí pro běžný servis a opravy všech modelů BMW a Mini starších 5 let a zahrnuje nejen levnější servisní úkony, ale také atraktivní cenové nabídky na servisní balíčky. Samozřejmostí je použití originálních dílů BMW a originálních postupů a technologií značky.

Součástí programu jsou také ostatní služby servisu jako bezkontaktní objednávka přes online systém, možnost využití služby CiTNOW, ve které uvidíte celý servisní zásah na vašem vozidle prostřednictvím transparentního videa, nebo možnost využít aplikace BMW Connected, se kterou zůstanete stále ve spojení s vaším autem, i když v něm právě nesedíte.

Program BMW FIT Servis pro vozy starší 5 let, se kterým udržíte hodnotu vašeho vozidla, je dostupný u autorizovaných dealerů BMW Bychl Auto, CarTec Olomouc a Ostrava, Dycom, Kopecký Auto, Invelt Praha a Plzeň, Renocar Praha, Brno a Fast Lane.

11.1.2021 7:27| autor: Tomáš Malík

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist