Vezl jsem prokazatelně 4 osoby se

vezl jsem prokazatelně 4 osoby se zavazadly ke stanici metra v ulici Plynární, v Praze 7 a vjel jsem do úseku, před kterým je umístěna dopravní značka zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhy. Zde osoby se svými zavazadly vysoupily a já jsem z tohoto zákazu opět vyjel. Byl jsem v tomto případě dopravní obsluhou ve smyslu dopavních předpisů nebo jsem se dopustil přestupku?

Odpověď

Dopravní obsluha je definována následujícím způsobem:Dodatková tabulka č. E 12 s nápisem "JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA" omezuje platnost značky, pod kterou je umístěna, na  vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za  značkou, na vozidla s označením č. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé  mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí značka, pod kterou je umístěna  dodatková tabulka s nápisem "MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY".V daném místě dokonce bydlím a místo znám, obávám se, že dopravní obsluha jste v daném případě rozhodně nebyl.

10.8.2006 10:33

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist