Jaká je přesná definice obce? bohužel

Vážený pane doktore, jaká je přesná definice obce? Bohužel jsem to nikde nenašel, nicméně mám za to, že je to něco ve smyslu, že se jedná o zastavěné území ohraničené značkami začátek a konec obce. Je to správně? Pokud ano, znamená to, že v případě, kdy je značka konec obce umístěna někde v polích daleko od zástavby, nejsem v zastavěném území a tedy nejsem v obci (nejsou kumulativně splněny obě podmínky)? Pokud je to tak, znamená to, že nemohu dostat pokutu za překročení 50 km limitu, protože v daném místě je 90 km limit? Případě co je to „zastavěné území“? Stačí jeden dům? Případně jak daleko od nejbližší stavby musím být? Děkuji.

Odpověď

Ano, ta definice je správně, ale obávám se, že Vaše argumentace neobstojí. Jako je to lákavý argument, ale nejsem si jist, jestli bude úspěšný. Formálně-právně ale máte pravdu v tom, že musí být splněny kumulativně obě podmínky té definice (zastavěné území + označení značkami). Definice "zastavěnosti" ale v zákoně pro tento účel uvedena není.

11.1.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist