Lotus vytvořil další speciální vozidlo

Britský výrobce aspiruje na titul vrchního dodavatele vozidel pro Jamese Bonda.

Lotus nás neustále zahrnuje různými experimentálními vozidlyprojekty, většinou zaměřenými na silnici, okruhy a poslední dobou také na led. Ne snad, že by tam směřovaly některé jeho projekty, ba právě naopak. Nedávno jste si mohli přečíst o závodním dvojbobu z konstrukčních dílen Lotusu a dnes tu máme zvláštní vozidlo pro polární expedice.

Antarktický speciál Lotus bude mimo jiné sloužit ke zkoumání vlastností biopaliv v extrémních podmínkách. Firma ho nasadí do expedice Moon Regan Trans Antarctic Expedition, ale pro jistotu s doprovodnými vozidly, protože se stále jedná o zkušební exemplář.

Motorové sáně jsou postaveny z ušlechtilých materiálů odolávajících vysoké zátěži při velmi nízkých teplotách. Délka této kreace dosahuje 4500 mm a k jejímu pohonu slouží třílistá vrtule, roztáčená motocyklovým motorem BMW. Jak je vidět na obrázcích, experimentální Lotus se pohybuje po třech kluzných plochách a je vybaven nouzovou brzdou.

Účelem expedice bude zkoumat pochody věčně zmrzlého kontinentu a jejich dopad na celosvětové klima.

autoweb.cz

19.8.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist