Autoweb » Články o autech » Autonovinky

Toyota vyrobila přes 200 milionů aut

Autonovinky, vydáno 25. 07. 2012 v 11:20

Slušné číslo. Tipněte si, jaký čas na to automobilka potřebovala a jaký model v historii značky byl nejprodávanější!

Toyota vyrobila přes 200 milionů aut

Na prvním místě je asi gratulace, protože tohle je vážně důvod smeknout pomyslný klobouk. Koncem června 2012 úhrnná výroba v Japonsku dosáhla 145,21 milionu vozů, zatímco zahraniční produkce dosáhla 55,12 milionů aut - teď je to konečně oficiální, Toyota překonala produkcí metu 200 milionu aut.

DOPORUČUJEME: Toyota GT86 - první jízda

Potřebovala na to celkem 76 let a 11 měsíců – počínaje výrobou nákladního vozu „Model G1“ v srpnu roku 1935 na úseku výroby automobilů firmy Toyoda Automatic Loom Works, Ltd., ze které se později vyčlenila společnost TMC.

Který model v historii značky byl nejúspěšnější? Není těžké uhádnout, je to Toyota Corolla (jejíž jedenáctá generace byla v květnu uvedena na japonský trh). Celkové celosvětové prodeje tohoto modelu dosáhly cifry 39,08 milionů kusů.

Filip Rakovan

Další články o Toyota

Sdílej tento článek: Sdílej Toyota vyrobila přes 200 milionů aut Sdílej Toyota vyrobila přes 200 milionů aut Sdílej Toyota vyrobila přes 200 milionů aut Sdílej Toyota vyrobila přes 200 milionů aut Sdílej Toyota vyrobila přes 200 milionů aut Sdílej Toyota vyrobila přes 200 milionů aut

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Buďte první

prochlapa.cz

Triana Iglesias - nejvíc sexy nevěsta

Triana Iglesias - nejvíc sexy nevěsta

Podívejte se na její nahé fotky a napište, jestli byste takovou nevěstu chtěli.

delideli.cz

Úžasné kytice a dárky do 3 hodin!

Úžasné kytice a dárky do 3 hodin!

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

imotormag.cz

Range Rover Sport

Range Rover Sport

Nový Sport používá ve velké míře hliník, takže je výrazněji lehčí než předchůdce. Novinek je ale celá řada.

cestuj.cz

Last minute Turecko

Last minute Turecko

Vyberte si z více než 250 tisíc zájezdů do Turecka od českých i německých cestovních kanceláří. Navíc vám dáme parkování na letišti v Praze jako bonus zdarma!

TOPlist