Nový Seat Toledo - co nás čeká u Škody Rapid?
Seat připravuje model Toledo pro český trh. Už známe specifikace motorů a to samé zřejmě můžeme čekat pod kapotou české Škody Rapid.
Automobilka Škoda nebyla při oficiálním odhalení podoby chystaného modelu Rapid nějak zvlášť velkorysá na informace. Vlastně jsme se jen dozvěděli, že je to Škoda, že má čtyři kola a kufr. Zastoupení automobilky Seat ale nyní uvádí novinku Toledo na český trh a už známe podrobnosti k motorům. Dočkáme se toho samého pod kapotou Rapidu?
Přečtěte si také Speciál o spotřebě paliva - vše, co musíte vědět!
Ačkoli se Seat Toledo začne prodávat až koncem roku 2012, tedy stejně "pozdě" jako příbuzná Škoda Rapid, konečně už aspoň víme něco o motorech. Těžko říct, jestli bude Škoda následovat koncernového příbuzného, ale dejme tomu, že ano.
Seat uvádí v tiskové zprávě toto: "Nové Toledo je nadčasová osobnost. Kombinuje klasické moderní linie se zdrženlivě sportovním charakterem." Ten sportovní charakter jistě umocní motory o výkonu 75 až 122 koní... Dále se také dozvídáme, že nové Toledo bude "nejsportovnější sedan ve třídě". No, v tiskové zprávě se píše o motoru 1.2 TSI a 1.4 TSI. O dvanáctistovce víme, že se prodává běžně s výkony 86 až 105 koní, nejsilnější motor bude přeplňovaná čtrnáctistovka.
Otázkou je, co bude mít výkon těch 75 koní. V souvislosti se Škodou Rapid se mluvilo o atmosférickém tříválci 1.2 HTP, který prošel modernizací. Ale třeba to bude jen odladěná verze foukaného čtyřválce. To bohužel ale nedokážeme říci přesně, neboť nemáme oficiálně potvrzené informace.
Mohlo by vás zajímat: Co o ojetém autě prozradí pneumatiky a kola
Samozřejmě se dočkáme i dieselů a když bude pod kapotou Seatu Rapid, teda... Toledo motor 1.6 TDI o výkonech 90 a 105 koní, asi to samé bude i u škodovky. A jak je na tom s rozměry? Rozvor Seatu je 2602 mm a dlouhý je 4480 mm, takže čekejte zatraceně hodně místa vzadu a v kufru.
O ceně bohužel ještě nic nevíme, ale protože se bude Seat vyrábět v Česku, očekávejte velmi vstřícnou politiku. Zjišťujeme další informace, takže až budeme vědět víc, určitě se to dozvíte.
Dalibor Žák













Peugeot má další modely. Zkouší i neprobádané cesty
Rychlost pro spořivé. Vyzkoušeli jsme nový VW Golf GTD
Chytré sedačky zvládnou i masáž. Co čeká vaše auto
Před 110 lety Henry Ford založil svoji automobilku
Je zima, lidé nekupují kabriolety. Hlavně ojeté




Komentáře ke článku