Top Gear opouští jeden z nejslavnějších komiků a přicházejí nové tváře. Co na ně říkáte?

Jeden by si myslel, že neustálé výměny moderátorů britského legendárního pořadu Top Gear jednou skončí. A zatím to tak i vypadalo, ale před pár týdny BBC oznámilo, že moderátory znovu vymění.
top-gear-1100x618.jpg Zdroj: BBC

Tenhle kolotoč už přestává být vtipný a zajímavý. Poté, co BBC donutilo odejít Clarksona, ke kterému se přidal Hammond a May, začaly Top Gearu smutné časy. Počet diváků, který show sleduje neustále klesá, nápady produkce nejsou dvakrát zajímavé, a tak poslední sérii táhli hlavně moderátoři. Matt LeBlanc, Rory Reid a Chris Harris tvořili dohromady celkem pohodovou partu, ale chyběl jim šmrnc a styl.

Velkou kritiku si vyslechli hlavně za poslední dva závody, které už byly hodně nebezpečné a divákům se moc nelíbily. Při jednom závodili bez držení volantu a při druhém zase pokoušeli brzdy těsně předtím, než spadnou do moře. Když k tomu v posledním díle přidali vykopávání díry bagrem na čas, ale jaksi úplně zapomněli na alespoň základní bezpečnostní opatření, diváci byli dost naštvaní. Jeden se dokonce na Twitteru zlobil, že nechápe, proč má za takové nesmysly platit.

Myslíte, že to je na jeden pořad problémů až dost? BBC ale muselo řešit také fakt, že z show se rozhodli odejít Rory Reid a Matt LeBlanc. Jeden, protože se chtěl věnovat dalším projektům a druhý, protože ho unavovalo to věčné cestování z Ameriky do Anglie a zpět. BBC proto znovu hledala nové moderátory. Volba nakonec padla na bývalého hráče kriketu Andrewa Flintoffa a britského moderátora Paddyho McGuinnesse. Problém ale je, že je nezná nikdo mimo Velkou Británii. BBC si myslí, že s nimi show zase postaví na nohy, ale bude se na tohle někdo dívat? A co je pro BBC důležitější, bude za tohle někdo platit?

BBC uvolnilo na YouTube první ukázku a faktem je, že stále jde o klasický Top Gear. Jenomže i z té krátké ukázky je patrné, že se moderátorské trio teprve sžívá, že je lehce strojené a veškerý humor je jasně daný scénářem. A to je právě to, proč byl Top Gear oblíben, když hop vedla Clarkson s Hammondem a Mayem. Ti chlapíci, jakkoliv to možná ve scénáři měli také, uměli dělat humor jako nikdo jiný. Uměli si udělat legraci sami ze sebe, a přitom to nevyznělo lacině. A to zatím všem ostatním moderátorům prostě chybí. A obáváme se, že to dříve nebo později celý pořad položí.

20.3.2019 8:00| autor: Tomáš Malík
Více o tématu: brzdy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist