Richard Hammond z pořadu TopGear a The Grand Tour měl nehodu. Bojuje opět o život?

Dopravní nehoda se občas nevyhne nikomu, kdo tráví značnou část života za volantem. Je ale rozdíl mezi ťukancem a život ohrožujícím karambolem.

Možná si pamatuje, jak Richard Hammond, ještě jako člen moderátorské trojice legendárního britského pořadu TopGear usedl do zběsilého dragsteru, havaroval a s poraněním hlavy bojoval o život. Boj nakonec vyhrál a jeden by si řekl, že to možná byl jasný signál, nešlo totiž o první nehodu, aby s prací v automobilové branži přestal. Ale on ne.

Po odchodu slavné trojky z TopGearu se rozjel nový pořad The Grand Tour moderovaný Jeremy Clarksonem, Jamesem Mayem a Richardem Hammondem a podle dostupných zpráv právě v rámci natáčení nové epizody se Richard Hammond účastnil ve Švýcarsku závodu do vrchu. Jeho cesta na kopec Hemberg se mu málem stala osudnou, minimálně podle toho, jak se k události vyjádřil Jeremy, který údajně řekl, že tak hrozivou nehodu ještě neviděl.

V levotočivé zatáčce Richard Hammond narazil s unikátním Rimacem Concept One do svodidel a… pak následoval divoký čardáš, který skončil v režii záchranných složek. Richard Hammond byl podle zatím známých zpráv přepraven letecky do nemocnice, nicméně jak se zdá, zranění nejsou – v rámci možností – vážná, respektive smrtelně nebezpečná a život ohrožující. Mluví se zatím „pouze“ o polámaném koleni, žádná další zranění nebyla hlášena.

Richard Hammond tak vyvázl s poměrně zdravou kůži. To Rimac Concept One to má za sebou, ten skončil v plamenech. Celá záležitost je aktuálně vyšetřována a čeká se na výsledky podrobnějších analýz.

zdroj: The Grand Tour

10.6.2017 8:03

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist