Reportáž: Na návštěvě v prodejně Renault Alpine – Gordini

Na tyto obchůdky už jen tak nenarazíte, ale jsou tady. A fungují nejenom jako prodejní místa, ale zároveň coby muzea a připomínky nostalgie doby (ne)dávno minulé.

Amédée Gordini se narodil těsně na sklonku devatenáctého století, nicméně „patřit“ mu mělo století dvacáté, tedy jeho první polovina, ve které závodil. A později ladil a upravoval auta. Jméno Gordini je pak spojeno se značkou Renault a to od přelomu šedesátých a sedmdesátých let dvacátého století.

Současným příznivcům aktuálních automobilů pak bude povědomá možná pro Gordini typická modrá barva s bílými pruhy, díky tomu, že Renault oživil ducha sportovních aut například prostřednictvím Twinga či Clia.

O moderních představitelích značky Gordini ale tenhle materiál až tak není a to samé platí i pro Alpine. Jakkoli na aktuálním ženevském autosalonu proběhlo představení moderní reinkarnace někdejšího speciálu, tak teď se bavíme o původní Alpine A110.

Díky plzeňské společnosti Speedpro, která se, jak si víte díky našim předchozím zprávám, věnuje prodeji vybavení pro automobily a motorsport, máme možnost nakouknout do obchodu, který se specializuje právě na díly obou zmiňovaných značek a je úchvatné, že i takto zprostředkovaně na člověka z fotek dýchne neskutečná nostalgie, a opojný duch související s legendárními vozy.

Pokud patříte mezi šťastné majitele některého klasického modelu Gordini anebo Alpine a hledáte ten či onen díl, ve Speedpro vám určitě rádi poradí a pomohou navázat kontakt s tímto specializovaným, opravdu velmi specializovaným prodejcem, pro nás jako „nezúčastněné“ nadšence bez vlastních modrobílých skvostů je zde sada zajímavých fotek.

foto: Speedpro.eu

10.3.2017 6:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist