Gordini i pro obyčejný Renault Clio

Marketing, marketing a zase marketing. Ten vždycky stojí za tím, že se vezme něco ikonického a udělá se z toho masová záležitost pro nezasvěcené.

Kastrace jména Gordini pokračuje. Zatímco ještě donedávna by se dalo říci, že mají modely Gordini…ehm, kulový přívěšek, dnes je to jen vykleštěnec. Renault totiž oznámil, že použije jméno Gordini nejen na ostré modely z divize RenaultSport, ale také na obyčejné verze jako příplatkový paket.

Nechceme teď spekulovat nad tím, jak k tomu přijdou ti zákazníci, kteří si koupili ostrý Renault Clio RS Gordini na semislickách a teď musí sledovat, jak ve stejných barvách jezdí sousedovic dceruška v konzumním Cliu s automatem na nákupy. No, ale to už necháme na marketingovém oddělení automobilky Renault, které jistě ví moc dobře, co dělá. Nemůžeme se ale ubránit dojmu, že tohle oklešťování původního ducha nakonec vždycky všechno pokazí. Jen si vzpomeňte na všechny ty M-pakety na BMW X3 a podobně. S takovouhle za chvíli dostane barvy Gordini i MPV Scénic…Na rozdíl od rychlého Clia RS Gordini, které sice nedostalo vyšší výkon (jak tomu dříve u modelů Gordini bylo), ale aspoň nabízí 200 koní, je paket Gordini v nabídce pro modely s benzínovým motorem 1,6 litru o výkonu 128 koní a pro diesel 1.5 dCi o výkonu 105 koní. Gordini vychází z výbavy GT a dostanete vedle tradičního modrého laku a bílých pruhů také nová 16″ kola.

Renault Clio fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Renault Clio fotogalerie

Renault v tiskové zprávě uvádí, že „Clio Gordini nabízí dostupnou sportovní charakteristiku bez nutností jíti do extrému“. To je, jako by někdo řekl, že si užil skvělý sexuální zážitek a nepotřeboval k tomu partnera. Víte, co tím myslíme? No, k nám to Renault stejně vozit nebude, ale ani si nemyslíme, že je to škoda, protože správné ostré Gordini tu seženete nadále.

autoweb.cz

20.7.2011 7:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist