Pražský Rallysprint je opět tady, závěr sezóny uzavře tradiční podnik

Pražský Rallysprint

Znáte Pražský Rallysprint? Určitě, pokud jste doposud nežili zcela mimo (motoristickou) civilizaci, nebo minimálně mimo Prahu. Pražský Rallysprint vždy býval závod, při kterém sice jde o vteřiny a v cíli se rozdávají poháry, ale je to především show pro diváky a zábava.

Podnik, který berou účastnící se týmy jako akci, při níž se loučí s uplynulou sezonou rallysportu a děkují partnerům a svým fanouškům za podporu, které se jim od nich během roku dostalo. Přestože vždy byla prioritou snaha připravit formát závodu, který vyhoví jak milovníkům klasických rychlostních zkoušek, tak těm, kteří mají rádi show na přehledné ploše, ne vždy bylo dosaženo i kýžené spolupráce s okolními obcemi a činovníky.

Poprvé se na tratě rallysprintu vyjelo poslední listopadový víkend roku 1995 a na startu se sešlo velmi zajímavé startovní pole. Přes startovní rampu kromě špičky republikového šampionátu v čele s Ladislavem Křečkem, Stanislavem Chovancem, Raimundem Baumschlagerem a Enrico Bertonem, přejel také tovární mladoboleslavský tým v čele s Emilem Trinerem a
Pavlem Siberou, kteří na řeporyjské rychlostní zkoušce ukázali prokřehlým divákům Škodu Felicia Kit Car.

Od druhého ročníku se navíc v časovém harmonogramu objevila zkouška v okolí Strahovského stadionu, která se na řadu let stala nedílnou součástí pražského závodu. Na startu opět nechyběla kompletní domácí špička. Po vyrovnaném souboji se z druhého vítězství radoval Stanislav Chovanec s Fordem Escort Cosworth, který dokázal o dvě vteřiny porazit druhého Milana Doláka s Toyotou Celica GT-4. A Chovanec vyhrál tento závod následně i potřetí v řadě. V roce 2004 se mu vyrovnal Václav Pech. Plzeňský jezdec ale přidal několik prvenství i v dalších ročnících, celkem ho najdete v galerii vítězů již osmkrát.

Pražský Rallysprint se také ukázal jako výjimečná příležitost, jak tento nádherný sport přiblížit i lidem, kteří rally na vlastní kůži ještě nezažili. A tak během let se na sedadlech spolujezdců vystřídala řada populárních a zajímavých osobností. V roce 1998 tvořila vítěznou posádku spolu s Pavlem Koutným herečka Chantal Poullain. Další velká hvězda se po boku Štěpána Vojtěcha objevila v roce 2002, kdy na horké sedadlo spolujezdce usedl jeden z nejlepších hokejových brankářů historie Dominik Hašek. Toho o několik let později napodobil bývalý skvělý brankář pražské Sparty Petr Bříza. Na startu se objevil i skvělý tenista Tomáš Berdych, jenž dělal spolujezdce Pavlu Valouškovi v roce 2005. A v barvách stáje Subaru se objevili třeba herec Petr Čtvrtníček nebo sportovní komentátor Jaromír Bosák. A těch známých osobností za těch čtyřiadvacet ročníků bylo samozřejmě mnohem, mnohem víc.

Tradiční je místo konání, a tím je obvykle okolí pražského strahovského stadionu, kde se vše odehraje na kompaktním prostoru a letos tomu nebude jinak.  Od pátečního dopoledne se budou konat technické přejímky, stavění servisního zázemí atp., určitě již bude možnost prvních setkání se závodníky. Hlavní část programu se bude dít v sobotu 1.12.2018, oficiální zahájení bude v 8:00 hod., budou uzavřeny přechody trasy, je třeba dorazit včas! První závodní vůz vyrazí na trať první rychlostní zkoušky v 8:30 hod a cíl závodu je plánován na 15:00 hod.

Harmonogram

Pátek 30.11.2018
Vstup volný – od cca 8 hodin se budou konat technické přejímky přístupné veřejnosti s volným vstupem do servisní zóny.

Sobota 1.12.2018
RZ Subaru BRZ – Točná:
Vstup 250 Kč – dospělý
Vstup volný – Děti do 15ti let v doprovodu rodičů
Vstup volný – Osoby se zdravotním postižením
Vstupenku prosím uschovejte, zůstává platná i pro Strahov!

Okruhy Strahov+servisní zóna:
Vstup 250 Kč – dospělý
Vstup volný – Děti do 15ti let v doprovodu rodičů
Vstup volný – Osoby se zdravotním postižením

Zdroj a info: prazskyrallysprint.cz

26.11.2018 11:11| autor: Filip Rakovan
Více o tématu: rallySubaruSubaru BRZ

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist