Opel je v Německu vyšetřován v rámci aféry dieselgate

opel-emblem-3-1100x618.jpg Zdroj: Opel

Zdroj: Opel

Aféra dieselgate už je světle světa řadu let a vypadá to, že nemá v plánu skončit. Postupně jsou odhalovány další a další značky, které jsou do ní zapleteny. Poslední automobilkou, která je v souvislosti s dieselgate vyšetřována, je Opel.

V pondělí dopoledne vtrhla do kanceláří značky Opel Rüsselsheimu a Kaiserslauternu policie, která zde hledala důkazy, které potvrdily podezření německých úřadů na to, že Opel manipuloval s výsledky emisních měření u svých modelů. Sama značka pro německý tisk tuto policejní razii potvrdila, ale dodala, že s úřady spolupracuje a není si vědoma žádného porušení zákonů.

Podle zástupců značky všechna nová auta splňují náročné emisní normy. Vyšetřování ale začalo už letos v létě a teď jen graduje. Podle úřadů měl Opel použít zařízení, které je schopno vypnout čištění výfukových plynů v určitých situacích, tedy například při vysokých nebo naopak nízkých teplotách motoru. Značka ale tvrdí, že je toto zařízení nezbytné pro správné fungování motoru v například velkém horku nebo naopak zimě. Podle úřadů ale kolem tohoto tvrzení panují důvodné pochybnosti, protože není jasné, zda je tento systém nutný používat. Dieselové agregáty totiž pak do ovzduší vypouští více spalin, než je nutné, a hlavně než při testech.

Jakkoliv Opel zatím vše popírá, jisté je, že v Německu chystá velkou svolávací akci až 100 000 aut, která by měla projít kontrolou, zda nemají tento systém upravující emisní spaliny. Svolávací akce by se měla týkat modelů Insignia, Zafira a Cascada, ale pouze těch z německého trhu. Českých zákazníků se zatím svolávací akce netýká.

17.10.2018 9:31| autor: Anna Russová
Více o tématu: autaOpelsvolávací akce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist