Nissan Skyline GT-R horší než drogy? Za „pašování“ auta do USA hrozí 20 let vězení

Zbraně, drogy, zvířata... za to všechno můžete jít na pěkně dlouhou dobu do chládku. V USA ovšem hrozí 20 let vězení i za pašování ojetého auta.

Pokud se rozhodnete vstoupit na šikmou plochu a začnete obchodovat s nelegálními komoditami jako jsou drogy, zbraně, munice nebo vzácná zvířata či rostliny, s rizikem dopadení a následného tvrdého trestu automaticky počítáte. Ale co když si objednáte kontejner se starým Nissanem Skyline GT-R generace R33 z roku 1996?

Pokud žijete v USA, musíte být na pozoru i při importu tak obyčejné věci, jakou je ojeté auto. Zástupcům firmy All JDM Motors z North Charlestonu ve státě Jižní Karolína, která se zabývá úpravou japonských vozů, nyní hrozí 20 let za pašování kontrabandu. Za všechno může hloupý zákon zakazující import vozidel mladších 25 let.

Primární myšlenkou onoho kontroverzního zákona je, že by importovaná auta neplnila americké emisní a bezpečnostní normy. To je možná pravda, zvláštní ovšem je, že po 25 letech, kdy auto získá status veterána, to už úřadům nevadí. A třeba sice mladší, ale rozhodně méně ekologické vozy domácí výroby také ne. Prostě zákon postavený na hlavu…

Pokud vám u nás připadá import japonského auta přes Velkou Británii a legalizace pravostranného řízení jako tvrdý oříšek, v Americe mají fanoušci smůlu úplně. Navzdory tomu, co zpopularizovaly filmy Rychle a zběsile, Nissan Skyline rozhodně není k vidění na každém rohu.

Druhou rovinou tohoto případu je potom skutečnost, že dotyčná firma uvedla nepravé informace v celní deklaraci. Udávaná hodnota Skylinu byla pouhých 810 dolarů, jelikož podle dokumentů se jednalo o nefunkční auto na náhradní díly, podle znalců má však auto hodnotu až 51 000 dolarů a poté, co celníci našli klíčky, motor v klidu naskočil.

Výmluvný je ironický komentář jednoho čtenáře na serveru Jalopnik.com: „To jsem si oddychl, že jsme konečně vyřešili problémy s drogami, terorismem a obchodováním s bílým masem, že se mohou úřady zaměřit na skutečně důležité věci.“ Aneb když se proviníte jenom tím, že chcete dotáhnout auto pro radost…

Zdroj: Jalopnik.com

18.5.2017 10:10| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist