Jak a proč obout Škodu do zimy?

Opět se blíží doba přezouvání. Sebelepší auto se na sněhu a ledu chová neovladatelně, pokud nemá vyhovující obutí.

Směs zimních pneumatik je speciálně vyvinuta pro zimní období tak, aby si zachovala mnohem lepší přilnavost k vozovce i při teplotách pod +7 °C. Dokonce platí, že čím dokonalejší vůz, tím hůře se v zimě vyrovnává s letním obutím, což potvrzuje i profesionální závodník Jan Kopecký. „Hodně lidí si myslí, že v zimě je před problémy se stabilitou vozu ochrání elektronické systémy podvozku.


Skutečnost je ovšem taková, že na sněhu a ledu tyto systémy v kombinaci s letním obutím nefungují,“ vysvětluje tovární jezdec týmu Škoda Motorport. Odborníci servisní sítě Škoda radí nečekat, až uhodí mrazy, a doporučují přezout již při teplotách kolem 7 stupňů. Statistiky totiž odhalují, že 55 % všech dopravních nehod se odehraje na zimních vozovkách, kdy je riziko karambolu 6x vyšší.

Navíc v období od 1. listopadu do 31. března nasazení zimních pneumatik zakotveno legislativně. U českých silnic už sice většinou nenajdete dopravní značky se symbolem automobilu a sněhové vločky, ale pokud se mezi 1. listopadem a 31. březnem zhorší počasí, nebo lze takové zhoršení předpokládat, mohou řidiči vyjet pouze s tzv. „zimní výbavou“, tedy na zimních pneumatikách s minimální hloubkou dezénu 4 mm. Za porušení tohoto předpisu hrozí pokuta ve výši až 2 500 Kč, přestupek není bodovaný. „Stane-li se vůz s letním obutím účastníkem dopravní nehody, jeho řidič bývá automaticky označován za viníka a stále více pojišťoven v takových případech odmítá pojistné plnění,“ doplňuje Karel Starý vedoucí poprodejních služeb, Škoda Auto Česká republika.

Mimochodem, značka Škoda má pro zimní sezonu připravenu bohatou nabídku originálního příslušenství zahrnující právě i bohatý sortiment zimních pneumatik. Nejvýhodněji se jeví tzv. komplety – tedy sady ráfků obutých do zimních pneumatik. Aktuálně se nabízejí plechová i litá kola o rozměrech od 14 do 18 palců s kvalitními pneumatikami prémiových značek. Samozřejmě se dají koupit i pouze samotné pneumatiky. V rozsáhlé síti autorizovaných servisů Škoda vám je nejen prodají, ale také namontují na váš vůz a to zdarma. Samozřejmostí je také odborné poradenství. Široký sortiment pneumatik, disků a dalšího příslušenství je k dispozici také E-shopu Škoda, kde lze najít spoustu detailních informací o všech nabízených výrobcích, včetně aktuálních slevových akcí.

E-shop umožňuje vybrat příslušenství pro konkrétní model a ročník vozu. Ať už se rozhodnete pro návštěvu servisu, nebo využijete k nákupu Škoda E-shop, oceníte program ŠKODA Pneugarance. Garanci na pneumatiku automaticky získáte pouze při koupi kompletního zimního kola. Program počítá s případy neopravitelného poškození pneumatiky z běžného provozu, včetně najetí na obrubník. Získáte s ním slevu až 70 % z ceny nové pneumatiky. Výše slevy (a doba platnosti záruky) závisí na hloubce zbytkového dezénu, přičemž limitem jsou 4 mm.

Garance je poskytována jednotlivě bez ohledu na počet zakoupených pneumatik a uplatnit ji lze u kteréhokoliv autorizovaného servisu Škoda v ČR. S doživotní Zárukou mobility můžete v případě defektu, či jakýchkoli jiných potíží na cestě využít například i odtah do nejbližšího autorizovaného servisu.

21.10.2014 12:31

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist