Honda Civic Type-R pokořila pět evropských okruhů

Poměrně snadný postup. Prostě navrhnete a vyrobíte ultimativní ostrý hatchback, najmete pár závodníků a objedete s nimi pětici závodních tratí Evropy. A je to.

Jeden by mohl říct, že je to „jednoduché,“ pokud máte špičkový sportovní nástroj, tak prolomíte rekordy snadno a bez námahy. Ehm, samozřejmě berte prosím tento úvod s nadsázkou, chceme jen říct to, že Honda Civic Type-R je vynikající sportovní automobil a jako takový je předurčen k tomu, aby prokazoval na závodních okruzích své delikátní schopnosti. A tak se také stalo na pěti legendárních evropských závodních tratích.

Tým Honda se inspiroval modelem Civic Type R, který v květnu 2014 překonal rekordní čas pro vozy s pohonem přední nápravy na okruhu Nürburgring Nordschleife. Tato evropská výzva měla dokázat, že model Type R je špičkovým hatchbackem s pohonem přední nápravy a dějištěm rekordů byly závodní okruhy Silverstone, Spa-Francorchamps, Monza, Estoril a Hungaroring.

Kampaň byla zahájena za deštivého dubnového dne na okruhu Silverstone, na kterém se jezdí Velká cena Velké Británie. Trojnásobný vítěz britského mistrovství cestovních vozů Matt Neal dosáhl času 2 minuty a 44,45 sekundy. S tímto časem nebyl spokojen ani Matt, ani tým. Proto se na tento okruh vrátili ve stejném měsíci ještě jednou a na suché dráze dosáhli času 2 minuty a 31,85 sekundy.

Na začátku května se pozornost přesunula na kultovní belgické závodiště Spa-Francorchamps. Tento okruh, jehož součástí je slavný úsek Eau Rouge, milují závodníci všech národností. Startoval nový jezdec společnosti Honda Racing Rob Huff, který dojel v úžasném čase 2 minuty a 56,91 sekundy. Po dvou úspěšně dokončených pokusech se dalším cílem stal historický okruh Monza v Itálii.

Za volant usedl další člen posádky Honda WTCC Maďar Norbert Michelisz. Pilotoval vůz po slavné klopené dráze Parabolica a dosáhl výsledný čas 2 minuty a 15,16 sekundy. Vše se schylovalo ke konečné jízdě po okruhu Hungaroring. Ale ještě předtím se měl na historický okruh Estoril vydat domácí jezdec Tiago Monteiro. Ošklivá kolize v závodě WTCC v Německu bohužel vyřadila toto eso stáje Honda ze hry.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Během 24 hodin byl povolán jeho portugalský kolega a řidič safety car na závodech WTCC Bruno Correia. Ačkoli měl na seznámení s vozem pouze jeden den, dosáhl Bruno času 2 minuty a 4,03 sekundy. Konečně se tým 6. června dostal na poslední maďarský okruh. Zde znovu perfektně zajel Norbert Michelisz, který na tomto okruhu zvítězil v roce 2015 s vozem WTCC Civic Type R pro nezávislou závodní stáj Zengõ Motorsport. Během dvou dní posunul Norbert svůj rekord se sériovým vozem Type R na 2 minuty 10.85 sekund a úspěšně uzavřel kampaň na pěti okruzích.

Rekordní časy Hondy Civic Type R

DatumOkruhČas okruhuPilot
4. 4. 2016Silverstone, Velká Británie2’44,45 (na mokrém povrchu)Matt Neal (Velká Británie)
26. 4.2016Silverstone, Velká Británie2’31,85 (na suchém povrchu)Matt Neal (Velká Británie)
10. 5.2016Spa-Francorchamps, Belgie2’56,91Rob Huff
(Velká Británie)
23. 5.2016Monza, Itálie2’15,16Nobert Michelisz
(Maďarsko)
31. 5. 2016Estoril, Portugalsko2’04,08Bruno Correia (Portugalsko)
6. 6. 2016Hungaroring, Maďarsko2’10.85Nobert Michelisz
(Maďarsko)

22.6.2016 10:23

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist