Česká povaha stále inklinuje k BMW X5

Ačkoliv BMW zaznamenalo v roce 2022 mírný pokles prodejů, model X5 se stále těší obrovskému zájmu českých zákazníků.
p90422467_lowres_bmw-x5-edrive-xdrive-1100x618.jpg Zdroj: BMW

„Vzhledem k poklesu celého trhu nových vozů o 7,8 % BMW mírně navýšilo svůj tržní podíl. Na pokles měly největší vliv stále převládající omezení na straně výroby způsobená nedostatkem různých druhů součástek, zejména polovodičů. Přes všechna tato omezení hodnotíme uplynulý rok jako velice úspěšný,“ zmiňuje Maciej Galant, generální ředitel BMW Group Czech Republic.

České SUV nátuře neporučíš

Ani opožděné dodávky nebo dlouhé čekací doby, ale českou povahu neodradily a tak se na silnicích můžete potkat celkem s 4 624 novými vozy BMW. A jak už to tak v našem tuzemském rybníčku bývá, tak se největšímu zájmu těší „stará, dobrá“ X5, samozřejmě v novém kabátu. Té se dostalo na trh 949 kusů a potvrzuje se tak stálý trend, že zákazníci značky BMW stále inklinují k SUV kategorii jako k té pro ně nejzajímavější.

Čtěte dále:

TEST BMW X1 xDrive23i pohledem ženy: Zmohutněl nám, chlapec jeden

Elektrifikace je též ve hře

Ani elektrifikované modely ale u BMW nezůstávají pozadu  a Češi si na ně začínají pomalu zvykat. Jistě, vítězství BMW i4 v ankěte Auto roku celému zájmu o BEV segment pomohlo, nicméně, řekněme si upřímně, 207 registrovaných čistě elektrických aut je stále velmi malý podíl.

O jaké specifikace je zájem?

Trvale vysokému zájmu zákazníků BMW se těší modely vybavené pohonem všech kol xDrive. Ruku v ruce s tím byl v oblibě i vznětový motor. V roce 2022 jej mělo 3674 nově registrovaných vozů, a to i přesto, že je zřejmé postupné navyšování modelů s čistě elektrickým a plug-in hybridním pohonem. U BMW řady 3 a řady 5 pak Češi preferovali spíše sedan, což není překvapivé. Pozadu v zájmu nezůstává ani potřeba vlastnit auto se sportovním paketem M.

Ve výběru barev zůstávaji ale Češti střídmý – objednávkách vévodila bílá a černá.

 

25.1.2023 3:00| autor: Sabina Sarkisovová
Více o tématu: autoBMWBMW X5dodávky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist