Carpool DeVille chce být nejrychlejší vířivkou, zatím předvedl 80 km/h, cílem je dvojnásobek

(+ video) Na první pohled možná vypadá jako vysloužilý kus techniky určený pro zahradní párty, nicméně i v plavkách v něm můžete na promenádu.
carpool-deville-chce-byt-nejrychlejsi-virivkou-zatim-predvedl-80-km-h-cilem-je-dvojnasobek-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Když se mluví o vířivkách, spoustu lidí zajímá počet trysek, tlak vody či masážní funkce, Phil Weicker a Duncan Forster však toužili spojit vše výše zmíněné s rychlostí. V roce 2008 koupili za 800 dolarů ojetý kabriolet Cadillac Coupe DeVille a během následujících šesti let jej změnili na pojízdný bazén nazvaný Carpool DeVille.

Pokud máte dojem, že vana na kolech není zrovna nejoriginálnějším nápadem, i když je poháněná 7,7litrovým vidlicovým osmiválcem, máte svým způsobem pravdu. Pár podobně koncipovaných aut už tady bylo. Tvůrci však měli poněkud vyšší cíle než jen prosté zachování mobility. Rozhodli se postavit nejrychlejší silniční vířivku na světě.

Aby výsledek své práce náležitě odzkoušeli, vzali letos v srpnu svůj vodotěsný Cady-bazén postavený na vzduchovém podvozku na proslulé solné pláně Bonneville v Utahu. Ironií osudu však byl „Týden rychlosti“ zrušen, protože pláně zaplavila voda z vydatných dešťů a ty do akce nestihly vyschnout. Phil a Duncan se však nevzdaly, našli si suchý plácek a provizorně pomocí GPS změřili, že jejich Carpool DeVille byl schopen i v omezených podmínkách a na krátké dráze rozjet se na 50 mil v hodině, tedy cirka 80 km/h. Jejich cílem je minimálně dvojnásobná rychlost, schopnosti svého výtvoru však budou moci pod oficiálním dohledem SCTA (Southern California Timing Association) vyzkoušet až v příštím roce.

zdroj: Barcroft Cars přes Carscoops

29.12.2014 3:30| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist