BMW X2 se v městské džungli maskuje kamufláží, odhalení se blíží

Postupka crossoverů mnichovského BMW bude již brzy kompletní. Řadu doplní model X2, který bude po technické stránce vycházet z modelu X1.

Rodina crossoverů mnichovské automobilky BMW se úspěšně rozrůstá. Již brzy ji rozšíří crossover X2, který bude stylovější alternativou k modelu X1. Kvůli designu sice obětuje něco ze své praktičnosti, změny ale nebudou zas tak radikální. Rozhodně ne v duchu předchozí studie, která slibovala o něco odvážnější křivky.

Po technické stránce zůstane všechno při starém, základem se tedy stane platforma UKL s primárně předním pohonem, výkonnější motorizace ale samozřejmě budou disponovat pohonem všech kol. Pohonné jednotky budou tvořit tří a čtyřválcové motory, které vrcholí výkonem 231 koní, a to jak u vznětové, tak u zážehové motorizace. V budoucnu by měla dorazit sportovní verze M Performance s výkonem okolo tří stovek koní.

Premiéra nového modelu se odehraje nejpozději v záři na autosalonu ve Frankfurtu, je ale dost pravděpodobné, že se BMW novým modelem pochlubí o něco dříve.

10.8.2017 3:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa aut a čtyř kol?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru nebo nás sledujte na facebooku:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.
TOPlist