BMW MSK: Na jarním srazu bavoráků

Jaro. Konečně! Sluneční paprsky hřejivě olizují zimou znavené tváře a vše se po dlouhé době probouzí k životu. Krásné počasí láká ven nejen zvířata, ale i hromady lidských individuí vyžívající se v různých obskurních zálibách. Zahrádkáři se rýpou v zemině, cyklisti v mnohdy až příliš upnutých šortkách vyráží potrápit svá těla, zatímco vyznavači benzínu se začínají shlukovat v tlupách, aby uctili svá božstva.
180407150113-0u5a5177-1100x618.jpgCelá galerie 62 Zdroj: archiv redakce

Při příležitosti vlahého sobotního odpoledne jsme se vydali prozkoumat právě jedno z takových jarních shromáždění, konkrétně jarní sraz BMW MSK – klubu příznivců značek BMW a Mini v Moravskoslezském kraji. Komunita v regionu sice není z nejpočetnějších, ale fanoušci BMW bývají z těch nejvěrnějších. Na krátký úvodní sraz se sjelo na 120 vozů a rozhodně bylo na co koukat.

Kolem Brušperské přehrady bylo možné prohlédnout si klasické trojky a pětky snad všech generací a specifikací včetně několika ostrých modelů M, mezi kterými se vyjímal v našich končinách zřídka vídaný sedan generace E36. Hodně pozornosti přitáhlo rovněž kupé Z4 M a několik Mini v čele se zběsilým John Cooper Works.

Největší pozornost ale letos upoutaly velké sedmičky. Na srazu se totiž vyskytly hned dva kusy prodloužených modelů E38 – jedna klasická 750iL a druhá 750ixL původem z Japonska. Auto prodloužené v oblasti B-sloupků o 25 cm poskytovalo díky půdorysu menší dodávky jedno z těch nejluxusnějších svezení své doby.

Prostor na zadních sedačkách umožňuje pohodlné protažení i těm největším postavám, ty menší by si na sedadlech mohly s trochou nadsázky klidně odcvičit i celou lekci jógy. Samozřejmě nemohly chybět i ty největší vychytávky tehdejší doby – elektricky ovládaná sedadla a opěrky nohou, sklápěcí stolečky na jídlo a pití, televizní obrazovka a videopřehrávač a samozřejmě také telefon a fax. Tahle auta prostě sloužila jako mobilní kancelář se vším všudy.

Celou akci zakončila vcelku poklidná spanilá jízda, které se zúčastnilo přes 70 vozů. Jarním srazem ale samozřejmě sezóna pro Ostravský klub nekončí. Již na 23. 6. plánuje klub orientační závod z Ostravy do Vítkova a do konce sezony je v plánu i retro cyklistický výlet na Bašku a vytrvalostní závody motokár Le Mošnov.

12.4.2018 8:00| autor: Martin Kusyn

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist