Hledal jsem ve starších článcích, ale

Dobrý den,hledal jsem ve starších článcích, ale nenašel jsem jednu věc, která mi delší dobu vrtá hlavou. Jde o definici pozemní komunikace (z.č. 13/1997) jde o to v jakém případě jde nebo nejde o pozemní komunikaci. Například pokud nějaký hypermarket vlastní pozemek parkoviště. A pokud např. umístí informaci, že na tomto pozemku platí pravidla dle 361/2000. Nedalo by se to nějak vysvětlit? Vím, že např. moje zahrada je soukromý pozemek a nejde o pozemní komunikaci. Předem děkuji.

Odpověď

§ 2 Pozemní komunikace a jejich rozdělení  (1) Pozemní komunikace je dopravní cesta určená k užití silničními a jinými vozidly a chodci, včetně pevných zařízení nutných pro zajištění tohoto užití a jeho bezpečnosti.  (2) Pozemní komunikace se dělí na tyto kategorie:a) dálnice, b) silnice, c) místní komunikace, d) účelová komunikace. Zařazování pozemních komunikací do jednotlivých kategorií a tříd a jejich změny § 3  (1) O zařazení pozemní komunikace do kategorie dálnice, silnice nebo místní komunikace rozhoduje příslušný silniční správní úřad na základě jejího určení, dopravního významu a stavebně technického vybavení.

7.11.2006 9:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist