Audi se při vývoji elektromobilů zaměřuje na rozumný dojezd

Inženýři Audi hledají při vývoji elektromobilů vhodný kompromis mezi kapacitou akumulátorů a rychlostí jejich nabití.

Elektrická auta si postupně začínají zabírat důležité místo na trhu, ale vývoj stále nedosáhl bodu, kdy dokáží plně nahradit vozy se spalovacími motory. Nejlepší elektromobily současnosti jsou schopné nabídnout dojezd okolo 480 kilometrů, což ale nestačí některým potenciálním zákazníkům.

Automobilky se při vývoji nových elektromobilů zaměřují i na to, jaký dojezd připadá zákazníkům jako dostatečný. Siegfried Pint, šéf výzkumu pohonných jednotek Audi, v rozhovoru pro magazín Autocar řekl, že se rozsah dojezdu elektrických vozidel nebude dlouhodobě zvyšovat. Jakýkoliv dojezd nad 900 kilometrů totiž podle něj nedává smysl.

Audi si je vědomé faktu, že čím větší nabídne dojezd, o tolik větší musí použít akumulátory pro uložení elektrické energie. Provozovatelé elektromobilů mohou vidět dojezd jako důležitý parametr, což je ale značně ovlivněno řídkou sítí dobíjecích stanic, která má negativní vliv na použití elektromobilů při cestování na dlouhé vzdálenosti. S větší sítí rychlých nabíječek, jež by byly schopné doplnit elektrickou energii za přibližně 15 minut, by dlouhé dojezdy elektromobilů nebyly nutné.

První elektrické auto značky Audi, jímž je SUV e-tron, je v současné době schopné nabídnout dojezd přibližně 400 kilometrů, s nímž se řadí k nejlepším elektromobilům na trhu. Audi se při vývoji zaměřuje na teorii, že se elektromobily s dojezdem okolo 650 kilometrů mohou stát plnohodnotnou náhradou tradičních automobilů.

Audi si je jisté, že jejich budoucí vozy budou nejlepšími elektromobily na trhu. Již brzy bude e-tron doplněn dalším modelem e-tron Sportback. V roce 2020 by měl na trh dorazit e-tron GT a během roku 2021 dojde k odhalení dalších dvou nových elektrických crossoverů.

19.3.2019 6:00| autor: Lukáš Volšický | zdroj: Motor Authority
Více o tématu: Audiautaauto

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist