„Agresivní pirát v tmavém bavoráku“ není jenom televizní klišé. Nyní to potvrzuje průzkum

Každý škatulkuje. Však to znáte. O blondýnkách se říká, že nejsou moc chytré, o ženách, že neumějí řídit, a o řidičích BMW, že jsou agresivní. O těch řidičích BMW to teď  tvrdí i nový průzkum, který provedl britský prodejce aut Jennings Motor Group.
titulka-5-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Foto: BMW

Jsou to právě řidiči BMW, kteří z průzkumu vyšli nejhůře. Konkrétně 21,3 % dotázaných si myslí, že jezdí rychle, agresivně a nedodržují pravidla silničního provozu. Ale nejsou v tom sami, nebojte.

Osm procent dotázaných si myslí, že stejně nebezpeční a arogantní jsou šoféři vozidel značky Renault, 6,3 % si myslí, že problémoví jsou řidiči Audi, 4,1 % nemá rádo řidiče Volkswagenu a 2,3 % dotázaným vadí řidiči Peugeotu.

Opakem pak jsou řidič značky Mercedes-Benz, kteří jsou s převahou považováni za pohodové, slušné a klidné řidiče. Mezi Brity jsou ale ještě dvě skupiny řidičů, kteří jsou prý problémoví. 47,4 % dotázaných si myslí, že velkým problémem silnic, co se agresivity a nebezpečnosti týče, jsou čerství držitelé řidičských oprávnění. 27 % si pak to stejné myslí o důchodcích za volantem.

4.7.2018 10:00| autor: Anna Russová | zdroj: Jennings Motor Group

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist