Hybrid jako služební vůz? Policie na východě Evropy vsadila na stovky "alternativních" SUV

Hybrid jako služební vůz? Policie na východě Evropy vsadila na stovky "alternativních" SUV

Autonovinky | vydáno 13. 6. 2017

Velikost textu: a a a

Kombinace pohonu spalovacího a elektrického motoru se tak nějak stává policejních složek normou, na rozdíl od našich strážců zákona demolujících sportovní bavoráky se ukrajinská policie rozhodla pro praktičtější Mitsubishi.

Někde to jde a někde (u nás) to nejde... Myslíme tím teď skutečnost, jak začlenit do flotily policejních aut vozy s hybridní technologií, aniž by došlo k dotčení pověsti jak vozů s tímto typem (popravdě výraz "alternativní" už asi není na místě, ne v dnešní době, kdy jsou hybridy už platnou součástí nabídky většiny automobilek) pohonu, tak policie samotné.

Případ rozbitého BMW i8 už jsme několikrát řešili, a neodpustíme si opět zmínku o tom, jak si policie půjčila sportovní hybrid, bourala, když vezla hradního papaláše, mlžila jak to vlastně bylo... Byť to s aktuálním tématem souvisí okrajově, nevynecháme příležitost poukázat na to, že věci jdou dělat lépe.

Třeba právě jako na Ukrajině, kde si policisté nehrají na Kobru jedenáct, ale s vědomím, že Mitsubishi Outlander PHEV je velké, praktické auto, rozšíří flotilu o několik set těchto specifický automobilů. To, o čem mluvíme, je historicky největší flotilová objednávka vozů PHEV od MMC, když společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oznámila, že prostřednictvím svého místního importéra a distributora MMC Ukraine dodala ukrajinskému policejnímu sboru 635 vozů Outlander PHEV.

Slavnostního předání vozidel v Kyjevě se zúčastnil ukrajinský premiér a dále prezident a generální ředitel MMC Osamu Masuko. Objednávka vozidel se uskutečnila na základě dohody o výměně emisních povolenek podepsané řadou japonských společností s ukrajinskou vládou. V rámci svého závazku snižovat emise CO2 a dalších skleníkových plynů na základě Programu zelených investic podle Kjótského protokolu bude Ukrajinská vláda používat pro potřeby své policie vozidla Outlander PHEV. Je to již podruhé, kdy MMC dodala vozidla na základě Programu zelených investic; v prvním případě se jednalo o postupnou dodávku 507 elektromobilů i­MiEV estonské vládě (dodávky byly zahájeny v říjnu 2011).

Prezident a generální ředitel MMC Osamu Masuko během slavnostního předávání vozidel uvedl: „Rád bych poděkoval ukrajinské vládě za vysoké hodnocení našich vozů Outlander PHEV a rozhodnutí, že právě tyto automobily jsou tou správnou volbou pro zdejší policejní síly. Model Mitsubishi Outlander PHEV je nejen ekologický, ale navíc využívá všechny nejmodernější technologie MMC, jako je např. propracovaný systém pohonu všech kol Super All-Wheel Control, díky němuž se tento vůz skvěle uplatní při plnění policejních úkolů.“

Pro model Outlander PHEV se od jeho uvedení v roce 2013 rozhodlo celkem 80 768 zákazníků (údaj na konci r. 2016) a tento vůz byl již čtyřikrát po sobě nejprodávanějším plug-in hybridem na evropských trzích.

zdroj: M Motors CZ

Komentáře ke článku

  • Ale naše policie Zobrazit
    13. 6. 2017, XXX

Citroën C3: Stylový doplněk pro muže i ženy

Dámská kabelka nebo dobrý společník do každé situace? Citroen C3 boduje svým designem a originalitou. Zároveň nezapomíná na komfort a spoustu vychytávek, které zlepší pocit z jí...

Citroën C3: Stylový doplněk pro muže i ženy
JUDr. Tomáš Beran

Právní poradna

Dobrý den, pane doktore, prosím Vás, mám dva dotazy ohledně mlhových světel: 1) Po... Více

Odpovídá: JUDr. Tomáš Beran

Chtěli byste se projet?

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

© 2000 - 2017 Media Marketing Services a. s. Perucká 7 120 00, Praha

Přihlašte se k odběru newsletteru Autoweb.cz!

  • Získáte informace o žhavých novinkách ze světa aut
  • Budete mít možnost účastnit se soutěží o atraktivní ceny
  • Zajistíte si neustálý přístup k informacím o autech z domova i ze světa
  • Nepřijdete o žádné důležité informace ze světa automobilismu
  • Užijete si pravidelná redakční videa, reportáže a videotesty
Odběr novinek lze kdykoliv odhlásit
TOPlist