Vrátí se Opel do DTM s Williamsem?

Německý výrobce se chystá zpět do německého šampionátu cestovních vozů. Partnerem by se mu mohl stát britský tým Franka Williamse.

Švýcarský magazín Motosrsport Aktuell informoval, že automobilka Opel jedná o návratu do DTM a jako partnera by ráda získala tým formule 1 Williams. Šéf stáje Adam Parr potvrdil, že se zástupci obou firem sešli, ale zprávy o dohodnuté spolupráci označil za spekulace. Přiznal však, že jeho i tým myšlenka závodit v DTM láká.

Opel opustil seriál na konci roku 2005 z finančních důvodů. Auta s bleskem ve znaku nebyla v novodobé historii DTM příliš úspěšná, jedinkrát dostala svého jezdce mezi nejlepší tři na konci sezóny. Manuel Reuter si v roce 2000, pro DTM prvním od zhroucení roku 1996, vyjel celkovou druhou pozici. V dalších letech se opely trápily a jejich piloti nevyhráli ani závod.

Je proto logické, že Němci hledají silného partnera. Týmu Williams se posledních sedm let ve formuli 1 nedaří a rozšíření aktivit by mu přišlo vhod nejen finančně. Frank Williams zaměstnává špičkové odborníky, kteří mohou Opelu pomoci stíhat Mercedes, Audi a od roku 2012 také BMW. Partnerství Opel-Williams je zatím jen nejasnou možností, General Motors však nabírají na síle a Opel se do DTM téměř jistě vrátí, s Brity nebo bez nich.

autoweb.cz

4.8.2010 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist