Turistické využití levého břehu Ohře

Karlovarsko je známé zejména vřídly a termálními prameny. Ovšem nejenom voda tryskající z podzemí může přinášet patřičnou duševní i fyzickou relaxaci.

Lokalita s chátrajícím stadionem a sousedním škvárovým hřištěm prošla díky finanční podpoře z evropských fondů zásadní proměnou. Na jejich místě vzniklo víceúčelové sportoviště a plochy pro oddych a relaxaci. Vyhledávanou atrakcí je určitě i lanové centrum s lezeckými stěnami a věží pro simulaci volného pádu.  Rekonstrukce se týkala poměrně rozsáhlého území na levém břehu řeky. Dříve těžko využitelné území je dnes přístupné občanům i návštěvníkům města. Nově upravené území je určeno především pro aktivní využití volného času, ovšem umožňuje i procházky a je spojnicí a nástupem na trasy v širším okolí. Veřejnosti je zde k dispozici víceúčelové sportovní  hřiště, lanové centrum, cyklokrosová dráha, pikniková louka  a hustá síť cest lemovaná upraveným lesoparkem a novou  výsadbou. Obyvatelé Chebu i návštěvníci si nové zázemí pro sport  a volný čas chválí. Území pod chebským hradem, dříve využívané pouze ojediněle, je dnes podle starosty vyhledávaným místem pro trávení volného času. Dotace překročila 149 milionů korun.

9.2.2014 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist