Toyotě už Nürburgring nestačí. Staví si vlastní okruh

Nová testovací trať Toyota Technical Center Shimoyama začíná být označována jako Toyotaring.
nurburgring-1100x618.jpg Zdroj: Toyota

Nürburgring je oblíbeným místem automobilek z celého světa, které na něm testují nejnovější prototypy. Severní smyčka okruhu se inženýrům líbí, protože se svou charakteristikou blíží běžným veřejným silnicím a zároveň dokáže podrobit auta obrovské zátěži. Výhodou je i snadná přístupnost okruhu a testování na jeho trati.

Existují i značky, kterým však veřejný okruh začal vadit, protože na něm nedokáží utajit vývoj nových modelů. Toyota se rozhodla vyřešit rozhořčení stavbou vlastního zařízení, které bylo oficiálně pojmenováno Toyota Technical Center Shimoyama, ale z důvodů, kvůli nimž vzniklo, mu už nikdo neřekne jinak než Toyotaring.

Toyota buduje testovací okruh a polygon v okolí svého japonského sídla, které je známé jako Toyota-shi. Společnost přiznává, že návrh vlastní trati vychází z dlouholetých zkušeností získaných na Nürburgringu. Zatím je dokončený pouze krátký úsek Country Road Test dlouhý 5,1 kilometru. Zbylé části, mezi něž bude patřit například vysokorychlostní okruh, vzniknou do roku 2023.

Toyota Technical Center Shimoyama se inspiruje Nürburgringem i způsobem, jakým je postavené. Většina okolí okruhu není uměle upravená a trať vede nejen okrajem města, ale i okolními horami. Převýšení mezi nejnižším a nejvyšším bodem je přibližně 75 metrů a podle vyjádření Toyoty je přibližně 70% terénu a zeleně v okolí bez úprav.

Zda se bude na novém japonském okruhu i závodit je zatím ve hvězdách. Ředitel společnosti Akio Toyoda je ale motorsportu nakloněný a sám se účastní automobilových závodů po celém světě.

30.4.2019 8:00| autor: Lukáš Volšický | zdroj: TheDrive
Více o tématu: autaToyota

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist